OBCHODNÍ PODMÍNKY

1) Možnost osob navíc
Termín zážitku s papoušky je jen pro vás a tím máte možnost si s sebou vzít navíc další osoby, kterým byste chtěli udělat zážitkem radost. Osoby navíc není potřeba hlásit v předchozích dnech. Doplatíte je při příchodu na zážitek podle aktuálního ceníku pro osoby navíc platného v den uskutečnění vašeho zážitku. Je třeba dodržet minimální věk u vybraného zážitku.

Např. dle dnešního ceníku stojí osoba navíc:
150 Kč – Basic a Relax pro stálého klienta na 2 hod, který vše potřebné doloží 
300 Kč – Classic, Classic weekend   
500 Kč – Super, Exclusive, All Exclusive, Relax pro nového klienta

2) Zážitků se z důvodu bezpečnosti nemohou účastnit
-jakákoli zvířata
-osoby nachlazené, protože rýma, kašel, virósa, chřipka, angína, průjem, střevní potíže jsou pro velké druhy vzácných papoušků nebezpečné 
-osoby, které ještě pobírají antibiotika
-astmatici a osoby s alergií projevující se smrkáním, kašláním, kýcháním
-osoby se sníženou pohyblivostí, mentálně postižené, slepé, hluchoněmé, autistické, na vozíčku (na žádost předem občas povolíme výjimku)
-osoby pod vlivem alkoholu, drog nebo které mají vši
-děti do 3 let a děti mladší než je uvedeno u konkrétního zážitku(v domě a na zahradě není prostor, kde by mohly počkat)
pouze na zážitek Basic na 30 minut mohou v Po, Út, St, Čt od 9 hod přijít děti od věku 1 roku
-osoby, které zážitek úmyslně narušují
-děti mladší 17-ti let bez doprovodu plnoleté osoby
Při porušení zde stanovených podmínek se peníze za odchod výše uvedených osob nevrací a program se o zpoždění tím vzniklé neprodlužuje.

Papouškům vadí parfémy a různé výrazné vůně (ara hyacintový Oskar po nadýchání zvrací).
V proletové místnosti nesmí být deštníky, vozíčky, berle a kočárky, protože papoušci se jich bojí.

Papoušky nelze dávat na ruce s exémy, lupenkou, boláky, otevřenými ránami, škrábanci, plísněmi, bradavicemi, ani nelze papoušky hladit. 

3) Příchod na akci
Vcházíte 5 minut před začátkem vaší rezervace. Nezvoňte, prosím, dříve. Narušovalo by to zážitek s papoušky, který právě probíhá, nebo nezbytnou péči o papoušky v pokojích papoušků před vaším zážitkem (jídlo, výměna vody, prolet). Posledních 10 minut zážitku slouží na oblékání, obouvání a odchod klientů a na vystřídání s dalšími klienty. O zpoždění jednotlivých účastníků se akce neprodlužuje.

4) V jakých dnech probíhají jednotlivé zážitky

Basic: Po, Út, St, Čt od 9 hod, pro dospělé někdy i od 21 hod – neumožňujeme žádné výjimky v sobotu, v neděli, ve svátek

Classic: Po, Út, St, Čt – neumožňujeme žádné výjimky v sobotu, v neděli, ve svátek

Basic Weekend a Classic weekend: pátek, sobota, neděle, svátek 

Relax a Super a Exclusive a All Exclusive: Po, Út, St, Čt, Pá, So, Ne, svátky 

žitky Exclusive a All Exclusive si mohou vybrat nejlepší dny a v nich nejlepší časy. U exkluzivních zážitků jsou ve značné výhodě ti, kteří mohou přijet od pondělí do čtvrtku, protože papoušci o lidi jeví mnohem větší zájem než o víkendu, ve kterém máme zážitky od 9 do 22 hod většinou veskrz plně obsazeny bez jediné pauzy. Rodiny s dětmi a senioři si nejčastěji vybírají exkluzivní zážitky od 10 hod. Naopak dvojice nejčastěji chtějí s papoušky zažít romantický večer a vybírají si exkluzivní zážitky od 18 hod. 

U exkluzivních zážitků se vám snažíme vybírat části v pořadí, jak byste si je mohli nejvíce užít. Když nějaké části exkluzivního zážitku už mají končit a vidíme, že se např. s vámi kakadu molucký Lady chce dál mazlit nebo že ara hyacintový Oskar od vás nechce, tak vám je prodloužíme, abyste si užili co nejvíce a něco jiného v programu vynecháme.

5) Focení a filmování s papoušky

Při papouščí show a při zážitku Basic se nefotí a nefilmuje. Vše ostatní si můžete po celou dobu fotit a filmovat.

Zážitky Relax pro stálé klienty, Super, Exclusive a All Exclusive mají individuální focení a filmování osob s ary a kakadu již v ceně.
Zážitek Classic má v ceně focení a filmování s kakadu a můžete si v průběhu zážitku přiobjednat individuální focení osob s ary (100 Kč za každou aru pro 1 osobu). 
Zážitek Basic si může v průběhu zážitku přiobjednat individuální focení osob s kakadu (50 Kč za každého kakadu pro 1 osobu).

Fotíte svými fotoaparáty a mobily bez blesku. Předem si vše nastavte. Papoušci nebudou znovu fotit nepovedené záběry. V ceně zážitků rozhodně není, že bychom my zajišťovali focení klientů s papoušky nebo tisk jejich fotografií nebo natáčení jejich videí s papoušky nebo že bychom lidem po zážitku jejich fotky a videa dohledávali a rozesílali mailem nebo přes úschovnu. Fotíme si a filmujeme zážitky především dokumentárně, jak probíhají, že papoušci nejsou přetěžováni nebo unaveni a jen máloco z toho se nám podaří dát na facebook nebo na youtube. Za posledních pět let máme soustu neroztříděných fotek a videí, na kterých jsme jak my s papoušky, tak na kterých jsou klienti s papoušky a vzhledem k přeplněné paměti stále musíme něco mazat, aniž bychom to stačili nějak použít.

Pokud z nějakého důvodu potřebujete, abychom fotky a videa z vašeho zážitku udělali my, umožňujeme, že si tuto službu můžete přiobjednat:
500 Kč – fotky – při zážitku vaši dvojici nebo rodinu průběžně fotíme novým mobilem Samsung 9, v následujících dnech fotografie roztřídíme, vyřadíme nezajímavé záběry a fotky vám zašleme přes službu www.uschovna.cz
1500 Kč – videa – při zážitku vaši dvojici nebo rodinu průběžně filmujeme novým mobilem Samsung 9, v následujících dnech všechna vaše videa přehrajeme a roztřídíme, vyřadíme nezajímavé záběry a videa vám zašleme přes službu www.uschovna.cz, videa vám zašleme jako materiál, nezajišťujeme z nich sestřih
1800 Kč – fotky i videa

Focení s papoušky, přilétávání papoušků k vám a pobyt ve voliéře umožníme jen s vhodným oblečením. Nejlepší je bavlněné tričko s dlouhým rukávem nebo bavlněná mikina. Ve svetru nelze fotit ani být ve voliéře, je pro papoušky nebezpečný.
Nevhodné je oblečení červené, oranžové, žluté barvy nebo výrazné vzory, výrazné obrázky či třpytky, které papouškům způsobují stres a odlétávají. K černé barvě v horní polovině těla mají nedůvěru.

Papoušky láká půjčit si, na co dosáhnou, např. knoflíčky, náušnice, klipsy, sponky, čelenky, gumičky, korále, řetízky, přívěšky, náramky, prstýnky, hodinky, brýle. Prosím, před zážitkem s papoušky si tyto věci schovejte. Nehradíme škodu za jejich poškození, půjčí-li si je nebo poškodí-li je papoušek. Moc prosíme, berte ohled na papouška, mohl by si např. spolknutím náušnice nebo řetízku vážně ublížit a mohl by i umřít.

Neberte si na sebe drahé nebo nové oblečení. Zvolte, prosím, starší obyčejné oblečení, nehradíme poškození.
Nezodpovídáme za oblečení, peníze a věci, které si účastníci odloží v domě nebo na zahradě. 

6) Jídlo pro papoušky
Chcete-li papouškům přinést něco dobrého, nejvíce milují lískové ořechy bez skořápky a kešu ořechy. Hroznové víno zelené barvy, červený meloun bez pecek, brokolici, jablka, granátová jablka, mrkev, banány, pomeranče, mandarinky, nepálivé papriky, okurku hadovku, rajčata, lusky hrášku, porek. Dle hygienických předpisů mají být ořechy v originál nenačnutém balení a zelenina a ovoce musí být čerstvé a nesmí být nakrájené, ani oloupané. Nenoste, prosím, staré ořechy, avokádo, buráky, černé slunečnice, granule, piškoty, pamlsky.

jídlo Adama 2 SONY DSC

Počet papoušků na zážitcích a akcích se u nás stále mění. Papouškům, kteří projeví zájem o partnera, se snažíme najít partnera a umožnit jim hnízdit u chovatelů, mít mladé. A opět si vezmeme další miminka papoušků, která dokrmíme a ochočíme. Účinkující papoušky, nabídku a průběh zážitků průběžně pozměňujeme, aby nedošlo k přetížení papoušků.

7) Příplatky za zrušení rezervace s možností nového termínu zážitku

pro individuální zážitky na 30 minut, na 50 minut, na 2 hod, na 4 hod a na 6 hod, i pro školy

Zrušení rezervace nebo změna rezervace + možnost náhradního termínu v době platnosti poukazu (postup níže)
ZDARMA – nejméně 1 měsíc předem 
190 Kč – nejméně 15 dní předem
390 Kč – nejméně 10 dní předem
590 Kč – nejméně 2 dny předem
790 Kč – nejméně 24 hod před začátkem rezervace (nejkratší zážitek Basic se rušit nevyplatí)
990 Kč – nejméně 4 hod před začátkem rezervace (nelze zrušit zážitky Basic a Basic Weekend)
méně než 4 hod – zážitek propadne nebo nám můžete mailem nahlásit jiné osoby, které na rezervaci v ten den přijedou

Vzor: Ruším rezervaci na neděli 10.4. od 10 do 12 hod na jméno Jana Nováková, číslo mobilu 777 555 444. Současně dnes posílám na konto 272 453 767 / 0300 příplatek ……….. Kč za zrušení rezervace.

O zrušení rezervace a možnost náhradního termínu lze požádat jen písemně na mail ara-kakadu@email.cz, aby šel určit den a čas zažádání. Umožňujeme všem klientům, že mohou žádat z jakéhokoli důvodu, proto nám do žádosti důvody neuvádějte. Důvody nebudeme posuzovat.

Po obdržení příplatku na konto si vyberete z volných termínů nový termín tak, aby se zážitek uskutečnil v době platnosti vašeho poukazu.

8) Příplatky za prodloužení platnosti dárkového poukazu o 1 měsíc

790 Kč – obdržíme-li v mailu vaši žádost nejpozději 7 dní před koncem platnosti poukazu. Rušíte-li rezervaci, +příplatek za zrušení rezervace.

990 Kč – obdržíme-li v mailu vaši žádost  nejpozději v poslední den platnosti vašeho poukazu. Rušíte-li rezervaci, +příplatek za zrušení rezervace.

-nelze prodloužit platnost zážitků Basic a Basic Weekend

Vzor: Prodlužuji platnost poukazu o 1 měsíc na jméno Jana Nováková, číslo mobilu 777 555 444. Současně dnes posílám na konto 272 453 767 / 0300 příplatek …… Kč za prodloužení.

O prodloužení dárkového poukazu lze požádat jen písemně na mail ara-kakadu@email.cz, aby šel určit den a čas zažádání. Umožňujeme všem klientům, že mohou žádat z jakéhokoli důvodu, proto nám do žádosti důvody neuvádějte. Důvody nebudeme posuzovat.

Po obdržení příplatku na konto si vyberete z volných termínů nový termín tak, aby se zážitek uskutečnil v době o 1 měsíc prodloužené platnosti vašeho poukazu. 

Nedoporučujeme si vybrat termín zážitku v posledním týdnu platnosti dárkového poukazu. U levného zážitku Basic se prodloužení platnosti dárkového poukazu 1 až 6 dní před koncem platnosti poukazu nevyplatí.

Zrušení rezervace a prodloužení platnosti poukazu se řídí podmínkami, které jsou zde uvedeny v den, kdy písemně mailem požádáte.

Na dárkovém poukazu není uvedeno jméno, aby ho objednavatel nebo obdarovaný mohli kdykoli dát komukoli jinému, když někdo onemocní nebo má úraz nebo je po operaci nebo je hospitalizován nebo potřebuje vzít službu za kolegu nebo má jakýkoli jiný důvod.

9) Zážitek bez náhrady propadne
-nezrušíte-li ho písemně dle návodu výše a na rezervaci nepřijedete. Nelze žádat telefonicky, sms, přes fb.
-neobdržíme-li na konto výše uvedený příplatek do 4 kalendářních dnů od odeslání vaší žádosti mailem (nelze již žádat znovu)
-v den skončení platnosti vašeho dárkového poukazu.

Po skončení platnosti poukazu už o prodloužení poukazu nelze žádat z žádného důvodu. Tím ani jakékoli důvody nebudeme posuzovat.

Zakoupené dárkové poukazy nelze vracet. Žádnou část peněz za ně, ani za chybějící osoby, nevracíme. Umožňujeme, že mohou v době platnosti dárkového poukazu přijít na zážitek místo vás jiné osoby, kterým zážitek můžete věnovat nebo prodat. Neumožňujeme žádné jiné výjimky z jakýchkoli důvodů. Přijede-li na zážitek nachlazená osoba, neumožníme jí zážitku se zúčastnit, protože je to pro papoušky nebezpečné, a peníze se nevrací.

Termín pro svůj zážitek si každý zarezervuje nejpozději 15 dní před koncem platnosti jeho dárkového poukazu. Předcházíme tak situaci, že by si někdo chtěl udělat rezervaci např. 3 dny před koncem platnosti poukazu a všechny tři následující dny by byly již obsazené.

8) Zážitky objednané na dnes, zítra a pozítří  
Vzhledem k tomu, že by už nestačila dojít platba na konto, budete platit při příchodu na zážitek. Tím nevystavujeme dárkový poukaz a nelze získat bonus jídlo, pití a zmrzlinu zdarma. V den objednání zážitku nám odešlete jak objednávkový formulář, tak ještě navíc mail, kde napíšete, že máte zájem přijet na zážitek dnes, zítra nebo pozítří. Tím vaši objednávku přednostně vyřídíme a napíšeme vám nebo zavoláme, které termíny máme ještě volné. Až když vám potvrdíme konkrétní termín zážitku, tak nám v ten den odešlete na konto nevratnou zálohu 500 Kč za vámi vybraný konkrétní termín rezervace. Současně nám pošlete na mail doklad z banky, že jste příkaz odeslali. Přijedete-li na zážitek, od ceny zážitku vám odečteme již zaplacenou zálohu 500 Kč.

Neobdržíme-li v ten den do 23.55 hod od vás mailem doklad z banky o zaplacení zálohy, termín nebudeme rezervovat. Složíte-li zálohu a pak rezervaci z jakéhokoli důvodu zrušíte nebo na zážitek nepřijedete, záloha propadne. Ostatní poplatky za zrušení rezervace se vás netýkají.

11) Upozornění 

U objednávkového formuláře je jasně napsané: ,,Závazný objednávkový formulář. Formulář vyplňte, pokud si skutečně chcete zážitek objednat. V případě, že si klient objednal zážitek a pak fakturu nebo hotovost nezaplatil, další objednávku zážitku s papoušky pro něj nebo pro jeho rodinu odmítneme. Evidencí storen předcházíme vtipálkům a lehkovážným nezodpovědným objednávkám, protože čas věnovaný zbytečné faktuře mohl Pavel věnovat např. proletu papoušků nebo úklidu klecí.

Na jakékoli maily obsahující sprostá slova, urážlivé nebo napadající výrazy vůbec neodpovídáme.