OBCHODNÍ PODMÍNKY

1) Možnost osob navíc
Termín zážitku s papoušky je jen pro vás a tím máte možnost si s sebou vzít navíc další osoby, kterým byste chtěli udělat zážitkem radost, aniž byste nám je hlásili dopředu. Ve faktuře za váš zážitek je uvedený maximální počet osob na vašem zážitku, které byly již zakoupeny za zvýhodněnou cenu. Za každou osobu navíc doplatíte při příchodu na zážitek 500 Kč. Peníze mějte připravené přesně. Osoba navíc musí splňovat minimální věk u vybraného zážitku. U zážitků s občerstvením lze zajistit pro osoby navíc jen kávu, čaj.

2) Zážitků se z důvodu bezpečnosti nemohou účastnit
-jakákoli zvířata
-osoby nachlazené, protože rýma, kašel, virósa, chřipka, angína, průjem, střevní potíže jsou pro velké druhy vzácných papoušků nebezpečné 
-osoby, které ještě pobírají antibiotika
-astmatici a osoby s alergií projevující se smrkáním, kašláním, kýcháním
-osoby se sníženou pohyblivostí, mentálně postižené, slepé, hluchoněmé, autistické, na vozíčku (na žádost předem občas povolíme výjimku)
-osoby pod vlivem alkoholu, drog nebo které mají vši
-děti do 3 let a děti mladší než je uvedeno u konkrétního zážitku(v domě a na zahradě není prostor, kde by mohly počkat)
pouze na zážitek Basic na 30 minut mohou v červenci přijít děti od věku 1 roku
-osoby, které zážitek úmyslně narušují
-děti mladší 17-ti let bez doprovodu plnoleté osoby
Při porušení zde stanovených podmínek se peníze za odchod výše uvedených osob nevrací a program se o zpoždění tím vzniklé neprodlužuje.

Papouškům vadí parfémy a různé výrazné vůně (ara hyacintový Oskar po nadýchání zvrací).
V proletové místnosti nesmí být deštníky, vozíčky, berle a kočárky, protože papoušci se jich bojí.

Papoušky nelze dávat na ruce s exémy, lupenkou, boláky, otevřenými ránami, škrábanci, plísněmi, bradavicemi, ani nelze papoušky hladit. V proletové místnosti a ve voliéře lze chodit jen v našich pantoflích, z hygienických důvodů nelze být na boso bez ponožek.

3) Příchod na akci
Vcházíte 5 minut před začátkem vaší rezervace. Nezvoňte, prosím, dříve. Narušovalo by to zážitek s papoušky, který právě probíhá, nebo nezbytnou péči o papoušky v pokojích papoušků před vaším zážitkem (jídlo, výměna vody, prolet). Posledních 10 minut každého zážitku je určeno na oblékání, obouvání a odchod klientů a na vystřídání s dalšími klienty. O zpoždění jednotlivých účastníků se akce neprodlužuje.

4) V jakých dnech probíhají jednotlivé zážitky

Basic: v červenci Út, St, Čt od 9 hod, v srpnu není, (neumožňujeme žádné výjimky v sobotu, v neděli, ve svátek)
Basic Weekend: v červenci pátek, sobota, neděle od 9 hod, v srpnu není
Basic je učený pro děti od 1 roku do 5-ti let, má program s kakadu na 20 minut + 10 min na oblékání, obouvání, střídání.

Classic a Super: Po, Út, St, Čt, (neumožňujeme žádné výjimky v sobotu, v neděli, ve svátek)
Classic weekend a Super Weekend: pátek, sobota, neděle (na vaše požádání lze umožnit výjimku v Po, Út, St, Čt, je-li volný termín)

Exclusive a All Exclusive: Po, Út, St, Čt  10 až 14 hod nebo 16 až 20 hod, Pá, So, Ne, svátky 10 až 14 hod 

Pokud jste k nám přijeli na zážitek znovu a nejsou mezi vámi nové osoby, lze papouščí show ve všech zážitcích vynechat a mít po celý čas zážitku jen kontaktní části.

Zážitky Exclusive a All Exclusive si mohou vybrat nejlepší čas zážitku od 10 hod. Ve značné výhodě jsou ti, kteří mohou přijet od pondělí do čtvrtku, protože papoušci o lidi jeví mnohem větší zájem než o víkendu, ve kterém máme zážitky většinou plně obsazeny. 

U exkluzivních zážitků se vám snažíme vybírat části v pořadí, jak byste si je mohli nejvíce užít. Když nějaké části exkluzivního zážitku už mají končit a vidíme, že se např. s vámi kakadu molucký Lady chce dál mazlit nebo že ara hyacintový Oskar od vás nechce, tak vám je prodloužíme, abyste si užili co nejvíce a něco jiného v programu vynecháme.

5) Focení a filmování s papoušky

Na procházky a na focení s papoušky na zahradě potřebuje mít každý pevné poutko na kalhotech nebo na sukni, abychom do něj mohli dát karabinu od kšírek, které mají papoušci na sobě.

Focení s papoušky, přilétávání papoušků k vám a pobyt ve voliéře umožníme jen s vhodným oblečením. Nejlepší je bavlněné tričko s dlouhým rukávem nebo bavlněná mikina. Ve svetru nelze fotit ani být ve voliéře, je pro papoušky nebezpečný.
Nevhodné je oblečení červené, oranžové, žluté barvy nebo výrazné vzory, výrazné obrázky či třpytky, které papouškům způsobují stres a odlétávají. K černé barvě v horní polovině těla mají nedůvěru.

Fotíte svými fotoaparáty a mobily bez blesku. Předem si vše nastavte. Papoušci nebudou znovu fotit nepovedené záběry. Kromě zážitku All Exclusive v ceně ostatních zážitků rozhodně není, že bychom my zajišťovali focení klientů s papoušky nebo tisk jejich fotografií nebo natáčení jejich videí s papoušky nebo že bychom lidem po zážitku jejich fotky a videa dohledávali a rozesílali mailem nebo přes úschovnu. Fotíme si a filmujeme zážitky především dokumentárně, jak probíhají, že papoušci nejsou přetěžováni nebo unaveni a jen máloco z toho se nám podaří dát na facebook nebo na youtube. 

Při papouščí show a při zážitku Basic a Basic Weekend se nefotí a nefilmuje. Jinak si můžete u všech zážitků fotit a filmovat jak papoušky kolem vás, tak když k někomu z vás papoušek sám přilétne.

Zážitky Super, Super Weekend, Exclusive a All Exclusive mají v ceně, že si účastníci mohou nafotit a nafilmovat osoby s ary a kakadu na ruce.
Zážitek Classic má v ceně, že si účastníci mohou nafotit a nafilmovat osoby s kakadu na ruce. Mohou si přiobjednat ary (100 Kč za každou aru pro 1 osobu). 
Zážitek Basic si může v průběhu zážitku přiobjednat focení osob s kakadu na ruce (50 Kč za každého kakadu pro 1 osobu).

Zážitek All Exclusive má v ceně, že vše průběžně fotíme a filmujeme i my. Video slovně doprovázíme jako reportáž. Fotky a videa zašleme jak obdarovanému, tak objednavateli zážitku přes službu www.uschovna.cz. Nezajišťujeme sestřih videí, posíláme to jako materiál.
Ostatní zážitky tuto službu nemají v ceně, ale mohou si ji za 1500 Kč přiobjednat. Po obdržení platby začneme pro vás fotky a videa připravovat.

Papoušky láká půjčit si, na co dosáhnou, např. knoflíčky, náušnice, klipsy, sponky, čelenky, gumičky, korále, řetízky, přívěšky, náramky, prstýnky, hodinky, brýle. Prosím, před zážitkem s papoušky si tyto věci schovejte. Nehradíme škodu za jejich poškození, půjčí-li si je nebo poškodí-li je papoušek. Moc prosíme, berte ohled na papouška, mohl by si např. spolknutím náušnice nebo řetízku vážně ublížit a mohl by i umřít.

Neberte si na sebe drahé nebo nové oblečení. Zvolte, prosím, starší obyčejné oblečení, nehradíme poškození.
Nezodpovídáme za oblečení, peníze a věci, které si účastníci odloží v domě nebo na zahradě. 

6) Jídlo pro papoušky
Chcete-li papouškům přinést něco dobrého, nejvíce milují lískové ořechy bez skořápky a kešu ořechy. Hroznové víno zelené barvy, červený meloun bez pecek, brokolici, jablka, granátová jablka, mrkev, banány, pomeranče, mandarinky, nepálivé papriky, okurku hadovku, rajčata, lusky hrášku, porek. Dle hygienických předpisů mají být ořechy v originál nenačnutém balení a zelenina a ovoce musí být čerstvé a nesmí být nakrájené, ani oloupané. Nenoste, prosím, staré ořechy, avokádo, buráky, černé slunečnice, granule, piškoty, pamlsky.

jídlo Adama 2 SONY DSC

Počet papoušků na zážitcích a akcích se u nás stále mění. Papouškům, kteří projeví zájem o partnera, se snažíme najít partnera a umožnit jim hnízdit u chovatelů, mít mladé. A opět si vezmeme další miminka papoušků, která dokrmíme a ochočíme. Účinkující papoušky, nabídku a průběh zážitků průběžně pozměňujeme, aby nedošlo k přetížení papoušků.

7) Příplatky za zrušení rezervace s možností nového termínu zážitku (je to stejné pro všechny zážitky)

Zrušení rezervace nebo změna rezervace + možnost náhradního termínu v době platnosti poukazu (postup níže)
ZDARMA – nejméně 1 měsíc předem 
190 Kč – nejméně 15 dní předem
390 Kč – nejméně 10 dní předem
490 Kč – nejméně 5 dní předem
590 Kč – nejméně 2 dny předem
790 Kč – nejméně 24 hod před začátkem rezervace (nelze zrušit zážitek Basic)
990 Kč – nejméně 4 hod před začátkem rezervace (nelze zrušit zážitek Basic)
méně než 4 hod – zážitek propadne nebo nám můžete mailem nahlásit jiné osoby, které na rezervaci v ten den přijedou

Vzor: Ruším rezervaci na neděli 10.9. od 10 do 12 hod na jméno Jana Nováková, číslo mobilu 777 555 444. Současně dnes posílám na konto 274 856 279 / 0300 příplatek ……….. Kč za zrušení rezervace.

O zrušení rezervace a možnost náhradního termínu lze požádat jen písemně na mail ara-kakadu@email.cz, aby šel určit den a čas zažádání. Umožňujeme všem klientům, že mohou žádat z jakéhokoli důvodu, proto nám do žádosti důvody neuvádějte. Důvody nebudeme posuzovat.

Po obdržení příplatku na konto si vyberete z volných termínů nový termín tak, aby se zážitek uskutečnil v době platnosti vašeho poukazu.

8) Přestup z vašeho zážitku na zážitek s lepším programem nebo na stejný zážitek o víkendu
450 Kč – poplatek za administrativní změny v evidenci a za vystavení 2. faktury 
+ doplatíte rozdíl mezi cenou nového vybraného zážitku a původního zážitku (dle platného ceníku v den požádání o změnu)
Počet osob na zážitku a platnost dárkového poukazu se nezmění, je stejná jako na původním zážitku.
O přestup požádejte mailem, uveďte původní zážitek a vámi zvolený zážitek. Přestup schválíme, jen jsou-li pro nový zážitek ještě volné termíny. Vypočteme vám částku. O termín rezervace lze požádat až po obdržení doplatku za nový zážitek na naše konto. Chcete-li u nového zážitku navíc prodloužit platnost dárkového poukazu, využijte bodu 9. 

9) Příplatky za prodloužení platnosti dárkového poukazu 
890 Kč o 1 měsíc – obdržíme-li v mailu vaši žádost nejpozději v poslední den platnosti vašeho poukazu do 22.00 hod. Rušíte-li rezervaci, +příplatek za zrušení rezervace.
1490 Kč o 2 měsíce – obdržíme-li v mailu vaši žádost nejpozději v poslední den platnosti vašeho poukazu do 22.00 hod. Rušíte-li rezervaci, +příplatek za zrušení rezervace.
-Nelze prodloužit platnost zážitků Basic a Basic Weekend, které platí v červenci max do 31.7.. Pokud chcete, abyste vy nebo váš obdarovaný přijeli déle, nekupujte si zážitek Basic a vyberte si jakýkoli jiný zážitek.

Vzor: Prodlužuji platnost poukazu  na jméno Jana Nováková, číslo mobilu 777 555 444. Současně dnes posílám na konto 274 856 279 / 0300 příplatek …… Kč za prodloužení.

O prodloužení dárkového poukazu lze požádat jen písemně na mail ara-kakadu@email.cz, aby šel určit den a čas zažádání. Umožňujeme všem klientům, že mohou žádat z jakéhokoli důvodu, proto nám do žádosti důvody neuvádějte. Důvody nebudeme posuzovat. 

Po obdržení příplatku na konto si vyberete z volných termínů nový termín tak, aby se zážitek uskutečnil v době prodloužené platnosti vašeho poukazu. 
Zrušení rezervace a prodloužení platnosti poukazu se řídí podmínkami, které jsou zde uvedeny v den, kdy písemně mailem požádáte.

Na dárkovém poukazu není uvedeno jméno, aby ho objednavatel nebo obdarovaný mohli kdykoli dát komukoli jinému, když někdo onemocní nebo má úraz nebo je po operaci nebo je hospitalizován nebo potřebuje vzít službu za kolegu nebo má jakýkoli jiný důvod.

10) Zážitek bez náhrady propadne
-nezrušíte-li ho písemně dle návodu výše a na rezervaci nepřijedete. Nelze žádat telefonicky, sms, přes fb.
-neobdržíme-li na konto výše uvedený příplatek do 4 kalendářních dnů od odeslání vaší žádosti mailem (nelze již žádat znovu)
-v den skončení platnosti vašeho dárkového poukazu.

Zážitek je nutné uskutečnit v době platnosti vašeho dárkového poukazu. Objednavatel zážitku (nebo pokud jste zážitek darovali tak jen obdarovaný) zodpovídají za to, že si pohlídají konec platnosti dárkového poukazu sami. Vzhledem k tomu, že většina klientů má dárkový poukaz jako dárek pro své blízké, nerozesíláme žádné upomínky, že za několik dní dárkový poukaz propadne. Po skončení platnosti poukazu je poukaz neplatný. S neplatným poukazem nelze zážitek uskutečnit ani již nelze dárkový poukaz prodloužit. Žádné výjimky nepovolujeme. Tím ani jakékoli důvody nebudeme posuzovat.

Zakoupené dárkové poukazy nelze vracet. Žádnou část peněz za ně, ani za chybějící osoby, nevracíme. Umožňujeme, že mohou v době platnosti dárkového poukazu přijít na zážitek místo vás jiné osoby, kterým zážitek můžete věnovat nebo prodat. Neumožňujeme žádné jiné výjimky z jakýchkoli důvodů. Přijede-li na zážitek nachlazená osoba, neumožníme jí zážitku se zúčastnit, protože je to pro papoušky nebezpečné, a peníze se nevrací.

Termín pro svůj zážitek si každý zarezervuje nejpozději 15 dní před koncem platnosti jeho dárkového poukazu. Předcházíme tak situaci, že by si někdo chtěl udělat rezervaci např. 3 dny před koncem platnosti poukazu a všechny tři následující dny by byly již obsazené nebo v nich zážitek nebyl, např. o víkendu není zážitek Basic nebo Classic, ale jen Classic Weekend. Zapomene-li někdo udělat si rezervaci 15 dní předem, máme-li ještě volné termíny pro jeho druh zážitku, někdy povolujeme výjimku a přijmeme rezervaci i v posledních dnech platnosti dárkového poukazu, ale na rezervaci již není nárok. Nikdy nepřijmeme rezervaci po skončení platnosti dárkového poukazu, nepište nám maily typu, chci se poradit .., nevím si rady…, mám velkou prosbu…, mám velký problém .. nebo neměl jsem čas….

11) Zážitky objednané na dnes, zítra a pozítří  
Vzhledem k tomu, že by už nestačila dojít platba na konto, budete platit při příchodu na zážitek. Tím nevystavujeme dárkový poukaz a u zážitků s občerstvením lze zajistit jen kávu, čaj. V den objednání zážitku nám odešlete jak objednávkový formulář, tak ještě navíc mail, kde napíšete, že máte zájem přijet na zážitek dnes, zítra nebo pozítří. Tím vaši objednávku přednostně vyřídíme a napíšeme vám nebo zavoláme, které termíny máme ještě volné. Napíšete nám, který termín se vám hodí. Až když vám potvrdíme konkrétní termín zážitku, tak nám v ten den odešlete na konto nevratnou zálohu 700 Kč za vámi vybraný konkrétní termín rezervace. Současně nám pošlete na mail doklad z banky, že jste příkaz odeslali. Přijedete-li na zážitek, od ceny zážitku vám odečteme již zaplacenou zálohu 700 Kč.

Neobdržíme-li v ten den do 3 hodin od doby, kdy jsme vám odeslali mailem potvrzení konkrétního termínu vaší rezervace, od vás mailem doklad z banky o zaplacení zálohy, termín nebudeme rezervovat. Termín dáme zpět do nabídky pro ostatní zájemce. Složíte-li zálohu a pak rezervaci z jakéhokoli důvodu zrušíte nebo na zážitek nepřijedete, záloha propadne. Ostatní poplatky za zrušení rezervace se vás netýkají.

12) Upozornění 
U objednávkového formuláře je jasně napsané: ,,Závazný objednávkový formulář. Formulář vyplňte, pokud si skutečně chcete zážitek objednat. V případě, že si klient objednal zážitek a pak fakturu nebo hotovost nezaplatil, další objednávku zážitku s papoušky pro něj nebo pro jeho rodinu odmítneme. Evidencí storen předcházíme vtipálkům a lehkovážným nezodpovědným objednávkám, protože čas věnovaný zbytečné faktuře mohl Pavel věnovat např. proletu papoušků nebo úklidu klecí.

Na jakékoli maily obsahující sprostá slova, urážlivé nebo napadající výrazy vůbec neodpovídáme.