OBCHODNÍ PODMÍNKY

1) Možnost osob navíc
Termín zážitku s papoušky je jen pro vás a tím máte možnost si vzít navíc další osoby, kterým byste chtěli udělat zážitkem radost, aniž byste nám je hlásili dopředu. Osoby navíc doplatíte v hotovosti při příchodu na zážitek.

500 Kč za každou osobu navíc – Basic, Classic, Relax, Super nebo akce Pro narozené v únoru nebo v březnu (v ceně je i možnost focení a filmování s kakadu na ruce)
800 Kč za každou osobu navíc – Exclusive, All Exclusive, (délka zážitků je dvojnásobná, v ceně je i možnost focení a filmování s ary, kakadu a žaky na ruce)

2) Zážitků se z důvodu bezpečnosti nemohou účastnit
-jakákoli zvířata
-osoby s opary, s virósou, s chřipkou, s angínou, s rýmou, s kašlem, se střevními potížemi
-osoby, které ještě pobírají antibiotika
-astmatici a osoby s alergií projevující se smrkáním, kašláním, kýcháním
-osoby se sníženou pohyblivostí, mentálně postižené, slepé, hluchoněmé, autistické, na vozíčku (na žádost předem občas povolíme výjimku)
-osoby pod vlivem alkoholu, drog nebo které mají vši
-děti do 3 let (v domě a na zahradě není prostor, kde by mohly počkat) 
-osoby, které zážitek jakkoli narušují ( např. provokativně se snaží učit papoušky sprostá nebo nevhodná slova nebo bezohledně mluví v přítomnosti papoušků sprostě, zcela ignorují, že k nám chodí třídy škol a školek a papoušek by stejným slovem mohl pak pojmenovat nějaké dítě)
-děti mladší 17-ti let bez doprovodu plnoleté osoby

-Při porušení zde stanovených podmínek se peníze za odchod výše uvedených osob nevrací a program se o zpoždění tím vzniklé neprodlužuje.
-Aby nedošlo k ohrožení zdraví vzácných papoušků, rozhodneme se podle situace, zda ukončíme ihned zážitek i všem osobám, které s osobou projevující se příznaky nemoci přijeli, mohli se cestou nakazit a být už v inkubační době. Vzhledem k porušení těchto podmínek poukaz propadne a peníze se nevrací.

V proletové místnosti nesmí být deštníky, vozíčky, berle a kočárky, protože papoušci se jich bojí.

Papouškům vadí parfémy a různé výrazné vůně (ara hyacintový Oskar po nadýchání zvrací).

Papoušky nelze dávat na ruce s exémy, lupenkou, boláky, otevřenými ránami, škrábanci, plísněmi, bradavicemi, ani nelze papoušky hladit. V proletové místnosti a ve voliéře lze chodit jen v našich pantoflích, z hygienických důvodů nelze být na boso bez ponožek.

3) Příchod na akci + zdarma parkování v uzamčené zahradě před domem
Vcházíte nebo vjíždíte 5 minut před začátkem vaší rezervace. Nezvoňte, prosím, dříve. Narušovalo by to zážitek s papoušky, který právě probíhá nebo nezbytnou péči o papoušky před vaším zážitkem (jídlo, výměna vody, prolet). V domě je jen proletová místnost, kde probíhá zážitek klientů před vámi, v domě není čekárna.

Auta nesmí stát na ulici, aby nezabírala prostor pro auta sousedů. Na větším parkovišti v uzamčené zahradě přímo u domu si zdarma zaparkujete 1 až 3 osobní auta s 5 místy (může být kombik). Nemůže být auto velikosti dodávky pro 8 lidí nebo větší. V autě nesmí zůstat osoby ani zvířata.

Posledních 15 minut každého zážitku je určeno na oblékání, obouvání, odchod klientů, přeparkování jejich auta a vystřídání s dalším autem klientů. O zpoždění jednotlivých účastníků se zážitek neprodlužuje.

4) Focení a filmování s papoušky
Při papouščí show se nefotí a nefilmuje.

Zážitek Exclusive a All Exclusive mají v ceně, že se všichni můžete nafotit a nafilmovat s ary, kakadu a žaky na ruce. 

Zážitek Classic a Relax mají v ceně, že se všichni můžete nafotit a nafilmovat s kakadu a žaky na ruce. Na místě si můžete přikoupit focení s ary. Cena pro 1 osobu: 200 Kč ara ararauna Erik + ara zelenokřídlý Arny, 200 Kč ara hyacintový Oskar + ara kaninda Rio. Arové jsou žárliví, proto fotí po dvojici, protože jinak by většina lidí chtěla jen Oskara a přetížil by se. Nelze na místě přiobjednat delší focení a filmování s ary, které mají již v ceně zážitky All Exclusive a Exclusive.

Na procházky a na focení s papoušky na zahradě potřebuje mít každý pevné poutko na kalhotech nebo na sukni, abychom do něj mohli dát karabinu od kšírek, které mají papoušci na sobě.

Focení s papoušky, přilétávání papoušků k vám a pobyt ve voliéře umožníme jen s vhodným oblečením. Nejlepší je bavlněné tričko s dlouhým rukávem nebo bavlněná mikina. Ve svetru nelze fotit ani být ve voliéře, je pro papoušky nebezpečný.
Nevhodné je oblečení červené, oranžové, žluté barvy nebo výrazné vzory, výrazné obrázky či třpytky, které papouškům způsobují stres a odlétávají. K černé barvě v horní polovině těla mají nedůvěru.

Vše si filmujete a fotíte svými fotoaparáty a mobily bez blesku vy sami. Předem si vše nastavte. Papoušci nebudou znovu fotit nepovedené záběry. V ceně zážitků rozhodně není, že bychom my zajišťovali focení klientů s papoušky nebo tisk jejich fotografií nebo natáčení jejich videí s papoušky nebo že bychom lidem po zážitku jejich fotky a videa dohledávali a posílali. My si zážitky fotíme a filmujeme především dokumentárně, jak probíhají, že papoušci nejsou přetěžováni nebo unaveni a jen máloco z toho se nám podaří dát na facebook nebo na youtube. Jakékoli dohledávání a rozesílání fotek a videí přes úschovnu nebo maily by bylo na úkor péče o papoušky.

Papoušky láká půjčit si, na co dosáhnou, např. knoflíčky, náušnice, klipsy, sponky, čelenky, gumičky, korále, řetízky, přívěšky, náramky, prstýnky, hodinky, brýle. Prosím, před zážitkem s papoušky si tyto věci schovejte. Nehradíme škodu za jejich poškození, půjčí-li si je nebo poškodí-li je papoušek. Moc prosíme, berte ohled na papouška, mohl by si např. spolknutím náušnice nebo řetízku vážně ublížit a mohl by i umřít.

Neberte si na sebe drahé nebo nové oblečení. Zvolte, prosím, starší obyčejné oblečení, nehradíme poškození.
Nezodpovídáme za oblečení, peníze a věci, které si účastníci odloží v domě nebo na zahradě. 

5) Termíny zážitků
Ve značné výhodě jsou ti, kteří mohou přijet od pondělí do čtvrtku, protože papoušci o lidi jeví mnohem větší zájem než o víkendu, ve kterém máme termíny většinou plně obsazeny. 

All Exclusive – Po, Út, St, Čt, Pá, So, Ne, svátky  – od února do června – od 10 hod a od 14 hod, v červenci a v srpnu – od 10 hod
Exclusive – Po, Út, St, Čt, Pá, So, Ne, svátky – od února do srpna – od 10 hod a od 17 hod
All Exclusive Weekend, Exclusive Weekend a Relax Weekend- jen soboty a neděle – od února do srpna – od 10 hod, od 14 hod a od 17 hod

Relax  – Po, Út, St, Čt, Pá, So, Ne, svátky – od února do června – od 9 hod, od 16 hod a od 19 hod, v únoru doobsazuje i od 10, od 11, od 16.45 a od 17.30 hod. 
Classic – Po, Út, St, Čt, Pá, So, Ne, svátky – od února do června – od 9 hod, od 16 hod a od 19 hod
Super – Po, Út, St, Čt, Pá – od února do dubna – od 8.30, od 9.15, od 16, od 16.45 hod, od 19 hod
Basic – Po, Út, St, Čt, Pá – od února do dubna – od 8.30, od 9.15, od 19, od 19.45 hod

Pro narozené v únoru – Po, Út, St, Čt, Pá, So, Ne – od 8.30 (občas), od 9.15, od 16, od 16.45, od 19 hod – do 29.2.2020
Pro narozené v březnu – Po, Út, St, Čt, Pá, So, Ne -od 8.30 (občas), od 9.15, od 16, od 16.45, od 19 hod – do 31.3.2020
romantický večer – K Valentýnu – Po, Út, St, Čt, Pá, So, Ne – od 19, od 19.45 a od 20.30 – do 29.2.2020

– Dražší zážitky Relax Weekend, Exclusive Weekend a All Exclusive Weekend jsou pouze v sobotu, v neděli a ve svátek. Nejsou ve všední dny.

– Zážitky, které jsou denně od pondělí do neděle, nemohou trvat na termínu jen v sobotu a v neděli.

– Levnější zážitky Basic a Super jsou jen od pondělí do pátku. Nemohou být v sobotu, v neděli a ve svátek.

-Nejlevnější zážitky v Last Minute mají kratší platnost dárkového poukazu a jsou určeny k doobsazování termínů, které si nevybraly dražší zážitky s delší platností dárkového poukazu do 1.6., 15.7. a 1.8. 

Upozornění: Dny a hodiny, kdy se uskuteční váš zážitek nebo zážitek obdarovaného, si volíte vy sami výběrem druhu zážitku v objednávkovém formuláři. V ceníku u objednávkového formuláře je napsané, ve které dny a hodiny jednotlivé zážitky nyní probíhají.  Nelze si vybrat zážitek, jehož termíny vám dny a časy nevyhovují a pak nám psát a chtít po nás jiný den nebo jinou hodinu s odůvodněním např.: mám to k vám daleko, nestačil bych se vrátit ….. nebo ..ve všední dny nemohu, jsem v práci a děti ve škole, přijedeme o víkendu… Těmto žádostem nebude vyhověno, protože dny a čas si vybral sám klient objednáním zážitku.

V letních teplých měsících v červenci a v srpnu je méně zážitků, aby se papoušci nepřetížili. Účinkující papoušky, nabídku a průběh zážitků průběžně pozměňujeme, aby nedošlo k přetížení papoušků.

Pokud jste k nám přijeli na zážitek znovu a nejsou mezi vámi nové osoby, lze papouščí show ve všech zážitcích vynechat a mít po celý čas zážitku jen kontaktní části.

6) Přestup z vašeho zážitku na jiný zážitek  – příplatek 290 Kč
Částku, kterou jste již poslali na konto, vám započteme jako váš kredit na jiný zážitek.
váš doplatek = cena v současném ceníku za vámi vybraný jiný zážitek – váš kredit + příplatek 290 Kč
Počet osob a platnost dárkového poukazu zůstane původní, další dárkový poukaz nevystavujeme. Přestupem nelze přejít na delší platnost dárkového poukazu dle současného ceníku.
Platba za přestup musí být uhrazena příkazem z konta v den obdržení faktury.
Po obdržení doplatku za přestup na konto si můžete vybrat z volných termínů pro váš nový druh zážitku. Termín před obdržením platby nelze rezervovat.

7) Storno poplatky za zrušení rezervace
– jsou stejné pro všechny druhy zážitků v délce od 30 minut do 12 hodin
– storno poplatek musíme obdržet do 5 dní od požádání o zrušení rezervace (o víkend se lhůta neprodlužuje)
ZDARMA  max 24 hod od našeho odeslání potvrzení 1. závazné rezervace (nelze u zážitků na dnes a zítra)
ZDARMA –pokud nechcete místo zrušeného termínu získat náhradní termín, můžete rezervaci písemně zdarma zrušit kdykoli
ZDARMA  nejméně 1 měsíc předem, pokud chcete pro váš druh zážitku získat náhradní termín ve všední dny v Po, Út, St, Čt (nelze v Pá, So, Ne) 
490 Kč – nejméně 5 dní předem, pokud si chcete vybrat jakýkoli volný termín pro váš druh zážitku od pondělí do neděle v době platnosti poukazu
590 Kč – nejméně 3 dny předem, totéž
690 Kč – nejméně 24 hod před začátkem rezervace, totéž 
890 Kč – nejméně 4 hod před začátkem rezervace (nejlevnější zážitky zakoupené v Last Minute za 890 Kč propadnou)
ZDARMA – nejméně 4 hod před začátkem rezervace může zrušit svoji 1. rezervaci jen zážitek All Exclusive (neplatí pro Last Minute) 
méně než 4 hod – ostatní zážitky propadnou nebo nám můžete mailem nahlásit jiné osoby, které na rezervaci v ten den přijedou

Okopírujte si tento vzor a odešlete žádost mailem s vyplněnými vašimi údaji:
Ruším rezervaci na neděli 10.1. od 10 do 12 hod na jméno Jana Nováková, číslo mobilu 777 555 444. Současně dnes posílám na konto  272453767 / 0300 storno poplatek ……….. Kč za zrušení rezervace.

O zrušení rezervace a možnost náhradního termínu lze požádat jen s textem výše uvedeného vzoru a to písemně na mail ara-kakadu@email.cz, aby šel určit den a čas zažádání. Umožňujeme všem klientům, že mohou žádat z jakéhokoli důvodu, proto nám do žádosti důvody neuvádějte. Důvody nebudeme posuzovat. Okamžikem, kdy vám na žádost odpovíme, že jsme ji od vás obdrželi, vrátíme váš termín zpět do nabídky pro ostatní klienty, tím tento termín už nebude vaší rezervací.
Po obdržení storno poplatku na konto si vyberete z volných termínů nový termín tak, aby se zážitek uskutečnil v době platnosti vašeho poukazu. Před obdržením platby si nelze napsat o konkrétní termín zážitku ani do obdržení platby nelze jakýkoli termín podržet. Můžeme vám jen poslat tabulku volných termínů, ale nemůžeme vám slíbit, že v době obdržení vaší platby za změnu závazné rezervace zážitku budou všechny termíny ještě volné, protože si průběžně klienti píší o rezervace a volný termín jim vždy musíme dát.

Při změně, u které je napsané ZDARMA, si můžete vybrat z volných termínů hned.

Na dárkovém poukazu není uvedeno jméno, aby ho objednavatel nebo obdarovaný mohli kdykoli dát komukoli jinému, když někdo onemocní nebo má úraz nebo je po operaci nebo je hospitalizován nebo potřebuje vzít službu za kolegu nebo má jakýkoli jiný důvod.

Upozornění: O zrušení rezervace nelze žádat telefonicky, ani sms, ani na fb, ani mailem s dotazem neobsahujícím text dle výše uvedeného vzoru.

Při změně rezervace je třeba počítat s tím, že termín, který jste si vy už zarezervovali, bývá o dost lepší, protože po vás si vybíralo termíny ještě více klientů, tím nejlepší dny a hodiny mohou být již obsazeny a váš další termín si již budete vybírat jen ze zbývajících termínů. Nelze si vybírat volné termíny v jiných měsících, kdy už váš dárkový poukaz není platný. Zaplacením storno poplatku za zrušení rezervace se rozhodně neprodlužuje původní platnost vašeho dárkového poukazu. 

Zážitek bez náhrady propadne
Přijede-li na zážitek osoba s virosou, chřipkou, angínou, rýmou, kašlem, osoba s astmatickými nebo alergickými projevy a bude ze zážitku poslána pryč.
– Nezrušíte-li ho písemně dle návodu výše a na rezervaci nepřijedete. Nelze žádat telefonicky, sms, přes fb.
– Neobdržíme-li na konto výše uvedený storno poplatek do 5 kalendářních dnů od odeslání vaší žádosti mailem (nelze již žádat znovu).
– Bez uhrazení storno poplatku nebude dán jiný termín zážitku. Důvody zrušení rezervace neposuzujeme.

Zrušení rezervace se řídí podmínkami, které jsou zde uvedeny v den, kdy písemně mailem požádáte.

8) Příplatky za prodloužení platnosti dárkového poukazu
770 Kč – o 1 měsíc – příplatek je stejný pro všechny druhy zážitků v délce od 45 minut po 12 hodin

Zážitky na 45 minut se nevyplatí o 1 měsíc prodloužit.
Podmínkou je, že obdržíme v mailu vaši žádost nejpozději v poslední den platnosti vašeho poukazu do 20.00 hod a že příplatek obdržíme na konto nejpozději 5 dnů od obdržení vaší žádosti mailem. O víkend se splatnost neprodlužuje. Rušíte-li rezervaci, je nutné zaplatit ještě příplatek za zrušení rezervace.

Okopírujte si tento vzor a odešlete žádost mailem s vyplněnými vašimi údaji: 
Prodlužuji platnost poukazu na jméno Jana Nováková, číslo mobilu 777 555 444. Současně dnes posílám na konto 272453767 / 0300 příplatek 770 Kč za prodloužení.

O prodloužení dárkového poukazu lze požádat jen písemně dle vzoru na mail ara-kakadu@email.cz, aby šel určit den a čas zažádání. Umožňujeme všem klientům, že mohou žádat z jakéhokoli důvodu, proto nám do žádosti důvody neuvádějte. Důvody nebudeme posuzovat. 

Po obdržení příplatku na konto si vyberete z volných termínů pro váš druh zážitku nový termín tak, aby se zážitek uskutečnil v době prodloužené platnosti vašeho poukazu. Není možné si vybírat ze dnů a hodin určených pro jiné druhy zážitků, např. s odůvodněním, že se vám termíny určené pro váš druh zážitku nehodí nebo nelíbí.  Před obdržením platby za prodloužení si nelze napsat o konkrétní termín zážitku ani do obdržení platby nelze jakýkoli termín podržet, protože všechny volné termíny zážitků musí být na výběr pro klienty, kteří už dárkový poukaz s delší platností mají. Můžeme vám jen poslat tabulku volných termínů, ale nemůžeme vám slíbit, že v době obdržení vaší platby za prodloužení platnosti poukazu budou všechny termíny ještě volné, protože si průběžně klienti píší o rezervace a volný termín jim vždy musíme dát.

Pokud jste si zapomněli udělat si 1. rezervaci ve stanovené lhůtě, při prodloužení platnosti poukazu nemůžete mít termín zážitku v sobotu, v neděli a o svátcích (info v bodě 10).

9) Další informace
Zážitek je nutné uskutečnit v době platnosti vašeho dárkového poukazu. Objednavatel zážitku (nebo pokud jste zážitek darovali tak jen obdarovaný) zodpovídají za to, že si sami pohlídají jak lhůtu pro udělání rezervace (je uvedená ve faktuře nebo na dárkovém poukazu), tak konec platnosti dárkového poukazu (je to napsané na dárkovém poukazu). Vzhledem k tomu, že většina klientů má dárkový poukaz jako dárek pro své blízké, nerozesíláme žádné upomínky, že za několik dní dárkový poukaz propadne. Po skončení platnosti poukazu je poukaz neplatný. S neplatným poukazem nelze zážitek uskutečnit ani již nelze dárkový poukaz prodloužit. Žádné výjimky nepovolujeme. Tím ani jakékoli důvody nebudeme posuzovat.

Zakoupené dárkové poukazy nelze vracet. Žádnou část peněz za ně, ani za chybějící osoby, nevracíme. Umožňujeme, že mohou v době platnosti dárkového poukazu přijít na zážitek místo vás jiné osoby, kterým zážitek můžete věnovat nebo prodat. Neumožňujeme žádné jiné výjimky z jakýchkoli důvodů. 

Na zážitky zakoupené v roce 2019 musí být rezervace do 15.1.2020.

Zážitky zakoupené v roce 2020 mají na dárkovém poukazu uvedeno, do kdy dárkový poukaz platí a do kdy musí být udělána nejpozději rezervace termínu. Předcházíme tak situaci, že by si někdo chtěl udělat rezervaci např. 14 dní před koncem platnosti poukazu a všechny následující dny by byly již obsazené a ve dnech předtím by bylo naopak více volných termínů, které nikdo nevyužil.

Zapomene-li si někdo udělat rezervaci ve stanovených termínech, na rezervaci už nemá nárok. Jeho poukaz by propadl.  Máme-li ještě volné termíny, můžeme při slušném jednání klienta povolit výjimku a přijmout rezervaci i ve zbývajících dnech platnosti jeho dárkového poukazu, avšak už jen v níže uvedených dnech a hodinách: 

Basic, Super, Classic, Relax, Pro narozené v únoru, Pro narozené v březnu –  Út, St, Čt od 8.30 hod nebo od 19 hod
Exclusive a All Exclusive – Út, St, Čt od 10 hod 
Relax Weekend, Exclusive Weekend a All Exclusive Weekend – soboty a neděle od 10 hod, od 14 hod nebo od 16 hod 

Hodiny začátku jednotlivých zážitků pro výjimku budeme průběžně měnit podle obsazenosti v jednotlivých dnech a měsících. Vzhledem k tomu, že jsou nejvíce obsazeny soboty a neděle, tak na soboty a neděle umístíme jen výše uvedené zážitky, které mají v názvu zážitku napsané Weekend a jinak  žádnou výjimku na dny o víkendu nepovolíme, aby se kvůli zapomenutí lidí udělat si rezervaci zbytečně nepřetěžovali papoušci o víkendu, když je tolik termínů ve všední dny volných.

Nikdy nepřijmeme rezervaci po skončení platnosti dárkového poukazu, nepište nám maily typu, chci se poradit .., nevím si rady…, mám velkou prosbu…, mám velký problém .. nebo neměl jsem čas…. zapomněl jsem….

10) Upozornění 
U objednávkového formuláře je jasně napsané: ,,Závazný objednávkový formulář. Formulář vyplňte, pokud si skutečně chcete zážitek objednat.“ V poslední době se nám vyskytlo více případů, že si i přes toto upozornění lidi zážitek přes objednávkový formulář objednali, vystavili jsme jim fakturu a pak nám řekli, že zážitek nezaplatí, že si ho objednají jindy. Berte, prosím, ohled na papoušky. Napsání jedné faktury a zanesení údajů do evidence zabere 20 až 30 minut. Čas věnovaný zbytečné faktuře jsme mohli věnovat proletu papoušků nebo úklidu klecí. A když to takto zcela bezohledně udělalo více lidí, bylo to velmi na úkor papoušků. Z tohoto důvodu jsme udělali opatření, že když si klient objedná zážitek a pak fakturu nezaplatí, další objednávku zážitku s papoušky pro něj nebo pro jeho rodinu odmítneme. Nemáme zájem o klienty, kteří byli na úkor papoušků. Evidencí neplatičů a evidencí storen předcházíme jak lehkovážným nezodpovědným objednávkám, tak vtipálkům. 

Na jakékoli maily obsahující sprostá slova, urážlivé nebo napadající výrazy vůbec neodpovídáme.