OBCHODNÍ PODMÍNKY – poslední aktualizace 5.7.2020 je určena pro nové zážitky s papoušky zakoupené od 5.7.2020

Zážitky, které se neuskutečnily od 16.3. do 26.4.2020 z důvodu uzavření naší provozovny vládou v nouzovém stavu, jsme ZDARMA umístili na nový termín v období od 27.4. do 12.6.2020. A to i v případě, že jim skončila platnost dárkových poukazů 31.3., 1.4., 15.4. nebo 1.5.

1) Možnost osob navíc
Termín zážitku s papoušky je jen pro vás a tím máte možnost si vzít navíc další osoby, kterým byste chtěli udělat zážitkem radost, aniž byste nám je hlásili dopředu. Na zážitku smí být celkem i s vámi max 8 osob. Osoby navíc doplatíte v hotovosti při příchodu na zážitek dle aktuálního ceníku pro platby v hotovosti v den zážitku.

dnes je cena za každou osobu navíc: 
500 Kč – zážitky na 45 minut, 60 minut a 90 minut
800 Kč – zážitky na 2 hod až 6 hod

2) Zážitků se z důvodu bezpečnosti nemohou účastnit
-jakákoli zvířata
-osoby s opary, s virósou, s chřipkou, s angínou, s rýmou, s kašlem, se střevními potížemi, s teplotou od 37° C
-osoby, které ještě pobírají antibiotika 
-astmatici a osoby s alergií projevující se smrkáním, kašláním, kýcháním
-osoby se sníženou pohyblivostí, mentálně postižené, slepé, hluchoněmé, autistické, na vozíčku (na žádost předem občas povolíme výjimku)
-osoby pod vlivem alkoholu, drog nebo které mají vši
-děti do 3 let (v domě a na zahradě není prostor, kde by mohly počkat)
-osoby, které zážitek jakkoli narušují ( např. provokativně se snaží učit papoušky sprostá nebo nevhodná slova nebo bezohledně mluví v přítomnosti papoušků sprostě, zcela ignorují, že k nám chodí třídy škol a školek a papoušek by stejným slovem mohl pak pojmenovat nějaké dítě)
-děti mladší 17-ti let bez doprovodu plnoleté osoby

-Při porušení zde stanovených podmínek se peníze za odchod výše uvedených osob nevrací, náhradní termín se neposkytuje a program se o zpoždění tím vzniklé neprodlužuje.
– Vyhrazujeme si právo ukončit zážitek všem, kteří přišli s osobou s projevy nemoci nebo s osobou s teplotou.

V proletové místnosti nesmí být deštníky, vozíčky, berle a kočárky, protože papoušci se jich bojí.

Papouškům vadí parfémy a různé výrazné vůně (ara hyacintový Oskar po nadýchání zvrací).

Papoušky nelze dávat na ruce s exémy, lupenkou, boláky, otevřenými ránami, škrábanci, plísněmi, bradavicemi, ani nelze papoušky hladit. V proletové místnosti a ve voliéře lze chodit jen v našich pantoflích, z hygienických důvodů nelze být na boso bez ponožek.

3) Příchod na akci + zdarma parkování v uzamčené zahradě před domem
Vcházíte nebo vjíždíte 5 minut před začátkem vaší rezervace. Nezvoňte, prosím, dříve. Narušovalo by to zážitek s papoušky, který právě probíhá nebo nezbytnou péči o papoušky před vaším zážitkem (jídlo, výměna vody, prolet). V domě je jen proletová místnost, kde probíhá zážitek klientů před vámi, v domě není čekárna.

Auta nesmí stát na ulici, aby nezabírala prostor pro auta sousedů. Na větším parkovišti v uzamčené zahradě přímo u domu si zdarma zaparkujete 1 až 3 osobní auta s 5 místy (může být kombik). Nemůže být auto velikosti dodávky pro 8 lidí nebo větší. V autě nesmí zůstat osoby ani zvířata.

Posledních 15 minut každého zážitku je určeno na oblékání, obouvání, odchod klientů, přeparkování jejich auta a vystřídání s dalším autem klientů. O zpoždění jednotlivých účastníků se zážitek neprodlužuje.

4) Focení a filmování s papoušky
Při papouščí show se nefotí a nefilmuje.

Zážitek All Exclusive má v ceně focení s ary a kakadu na ruce. Každý se může nafotit jak se 4 ary najednou na rukou, tak s ary jednotlivě nebo po dvou arách.

Zážitek Exclusive má v ceně focení s ary a kakadu na ruce. Může mít na ruce jednotlivé ary nebo dvě ary. Kdo chce, může si za 250 Kč přikoupit focení osoby se 4 ary najednou na rukou, které je v ceně jen u All Exclusive.

Zážitek Classic a Relax mají v ceně, že se všichni můžete nafotit a nafilmovat s kakadu na ruce. Na místě si můžete přikoupit focení s ary. 
Cena pro 1 osobu: 390 Kč za 4 ary na ruce ( 2 arové, pak další 2 arové).  

Na procházky a na focení s papoušky na zahradě potřebuje mít každý pevné poutko na kalhotech nebo na sukni, abychom do něj mohli dát karabinu od kšírek, které mají papoušci na sobě.

Focení s papoušky, přilétávání papoušků k vám a pobyt ve voliéře umožníme jen s vhodným oblečením. Nejlepší je bavlněné tričko s dlouhým rukávem nebo bavlněná mikina. Ve svetru nelze fotit ani být ve voliéře, je pro papoušky nebezpečný.
Nevhodné je oblečení červené, oranžové, žluté barvy nebo výrazné vzory, výrazné obrázky či třpytky, které papouškům způsobují stres a odlétávají. K černé barvě v horní polovině těla mají nedůvěru.

V částech zážitku, ve kterých se fotí, si vše filmujete a fotíte svými fotoaparáty a mobily bez blesku vy sami. Předem si vše nastavte. Papoušci nebudou znovu fotit nepovedené záběry. V ceně zážitků rozhodně není, že bychom my zajišťovali focení klientů s papoušky nebo tisk jejich fotografií nebo natáčení jejich videí s papoušky nebo že bychom lidem po zážitku jejich fotky a videa dohledávali a posílali. My si zážitky fotíme a filmujeme především dokumentárně, jak probíhají, že papoušci nejsou přetěžováni nebo unaveni a jen máloco z toho se nám podaří dát na facebook nebo na youtube. Jakékoli dohledávání a rozesílání fotek a videí přes úschovnu nebo maily by bylo na úkor péče o papoušky.

Papoušky láká půjčit si, na co dosáhnou, např. knoflíčky, náušnice, klipsy, sponky, čelenky, gumičky, korále, řetízky, přívěšky, náramky, prstýnky, hodinky, brýle. Prosím, před zážitkem s papoušky si tyto věci schovejte. Nehradíme škodu za jejich poškození, půjčí-li si je nebo poškodí-li je papoušek. Moc prosíme, berte ohled na papouška, mohl by si např. spolknutím náušnice nebo řetízku vážně ublížit a mohl by i umřít.

Neberte si na sebe drahé nebo nové oblečení. Zvolte, prosím, starší obyčejné oblečení, nehradíme poškození.
Nezodpovídáme za oblečení, peníze a věci, které si účastníci odloží v domě nebo na zahradě.

5) Termíny individuálních zážitků (nejsou s vámi cizí lidé)
Ve značné výhodě jsou ti, kteří mohou přijet od pondělí do čtvrtku, protože papoušci o lidi jeví mnohem větší zájem než o víkendu, ve kterém máme termíny většinou plně obsazeny. 

Všechny zážitky, které jsou na zahradě nebo voliéře, při špatných podmínkách probíhají uvnitř v proletové místnosti papoušků (např. déšť, vítr, chlad a jiné)

All Exclusive – Po až Pá, So, Ne od 10 hod, od 14 hod, od 16 hod, od 17 hod  – v červenci a v srpnu
Exclusive – Po až Pá od 10 hod, od 16 hod, So, Ne od 10 hod 
Super Weekend – So, Ne od 10 hod, od 14 hod 
Relax  – Po až Pá, So, Ne od 9 hod, od 16 hod, od 17 hod a od 18 hod 
Classic – Po až Pá, So od 9 hod a od 18 hod (Classic zaplacený do 16.5.2020 je Po až Ne od 9, od 16 a od 18 hod podle obchodních podmínek platných v den objednání)

All Exclusive -AKCE – Po až Pá od 10 hod, od 14 hod, od 16 hod, od 17 hod 
ostatní zážitky označené AKCE jsou v červenci Po až Pá v 9 hod, v 16 hod, v 17 hod a v 18 hod

Dny a hodiny, kdy se uskuteční váš zážitek nebo zážitek obdarovaného, si volíte vy sami výběrem druhu zážitku v objednávkovém formuláři. V ceníku u objednávkového formuláře je napsané, ve které dny a hodiny jednotlivé zážitky nyní probíhají.  Nelze si vybrat zážitek, jehož termíny vám dny a časy nevyhovují a pak nám psát a chtít po nás jiný den nebo jinou hodinu s odůvodněním např.: mám to k vám daleko, nestačil bych se vrátit ….. nebo ..ve všední dny nemohu, jsem v práci a děti ve škole, přijedeme o víkendu.

6) Další informace
a) Zážitek je nutné uskutečnit v době platnosti vašeho dárkového poukazu. Objednavatel zážitku (nebo pokud jste zážitek darovali tak jen obdarovaný) zodpovídají za to, že si sami pohlídají jak lhůtu pro udělání rezervace (je uvedená ve faktuře nebo na dárkovém poukazu), tak konec platnosti dárkového poukazu (je to napsané na dárkovém poukazu). Při nedodržení termínu pro rezervaci nelze mít rezervaci na zážitek v sobotu, v neděli a ve svátek. Předcházíme tak situaci, že by si někdo chtěl udělat rezervaci např. 14 dní před koncem platnosti poukazu a všechny následující dny by byly již obsazené a ve dnech předtím by bylo naopak více volných termínů, které nikdo nevyužil.

b) Vzhledem k tomu, že většina klientů má dárkový poukaz jako dárek pro své blízké, nerozesíláme žádné upomínky, že za několik dní dárkový poukaz propadne. Po skončení platnosti poukazu je poukaz neplatný. S neplatným poukazem nelze zážitek uskutečnit ani již nelze dárkový poukaz prodloužit. Žádné výjimky nepovolujeme. Tím ani jakékoli důvody nebudeme posuzovat.

c) Zakoupené dárkové poukazy nelze vracet. Žádnou část peněz za ně, ani za chybějící osoby, nevracíme. Neumožňujeme žádné jiné výjimky z jakýchkoli důvodů. 

d) Na jakékoli maily obsahující sprostá slova, urážlivé nebo napadající výrazy vůbec neodpovídáme.

e) Nikdy nepřijmeme rezervaci po skončení platnosti dárkového poukazu, nepište nám maily typu, chci se poradit .., nevím si rady…, mám velkou prosbu…, mám velký problém …… zapomněl jsem….

7) Storno poplatky za zrušení rezervace
– storno poplatek musíme obdržet do 5 dní od požádání o zrušení rezervace (o víkend se lhůta neprodlužuje)
a) ZDARMA – max 24 hod od našeho odeslání potvrzení vaší závazné rezervace
b) ZDARMA – zrušíte-li mailem rezervaci bez použití níže uvedeného vzoru žádosti nebo bez zaplacení storna poplatku s tím, že nežádáte náhradní termín zážitku. Váš termín vrátíme v ten den zpět do nabídky, nemáte již na něj nárok a peníze za dárkový poukaz se nevrací.
c) 590 Kč – zrušíte-li svou rezervaci nejméně 3 dny předem, získáte další termín pro váš druh zážitku v době platnosti vašeho poukazu
d) 890 Kč – zrušíte-li svou rezervaci nejméně 4 hod před začátkem rezervace, získáte další termín pro váš druh zážitku v době platnosti vašeho poukazu
e) méně než 4 hod – zážitek propadne nebo nám můžete nejpozději 2 hodiny před začátkem rezervace nahlásit mailem jména všech náhradních zdravých osob, které na rezervaci v ten den přijedou, změna osob je zdarma

Okopírujte si tento vzor a odešlete žádost mailem s vyplněnými vašimi údaji:
Ruším rezervaci na den ………………. od …… hod na jméno …………………………., číslo mobilu ………………… Současně dnes posílám na konto  272453767 / 0300 storno poplatek ……….. Kč za zrušení rezervace.

O zrušení rezervace a možnost náhradního termínu lze požádat jen s textem výše uvedeného vzoru a to písemně na mail ara-kakadu@email.cz, aby šel určit den a čas zažádání. Umožňujeme všem klientům, že mohou žádat z jakéhokoli důvodu, proto nám do žádosti důvody neuvádějte. Důvody nebudeme posuzovat. Okamžikem, kdy vám na žádost odpovíme, že jsme ji od vás obdrželi, vrátíme váš termín zpět do nabídky pro ostatní klienty, tím tento termín už nebude vaší rezervací.
Po obdržení storno poplatku na konto si vyberete z volných termínů nový termín pro váš druh zážitku tak, aby se zážitek uskutečnil v době platnosti vašeho poukazu. Před obdržením platby si nelze napsat o konkrétní termín zážitku ani do obdržení platby nelze jakýkoli termín podržet. Můžeme vám jen poslat tabulku volných termínů, ale nemůžeme vám slíbit, že v době obdržení vaší platby za změnu závazné rezervace zážitku budou všechny termíny ještě volné.

Zrušení rezervace se řídí podmínkami, které jsou zde uvedeny v den, kdy písemně mailem o zrušení rezervace požádáte.

Na dárkovém poukazu není uvedeno jméno, aby ho objednavatel nebo obdarovaný mohli kdykoli dát komukoli jinému, když někdo onemocní nebo má úraz nebo je po operaci nebo je hospitalizován nebo potřebuje vzít službu za kolegu nebo má jakýkoli jiný důvod.

O zrušení rezervace nelze žádat telefonicky, ani sms, ani na fb. 

Při změně rezervace je třeba počítat s tím, že termín, který jste si vy už zarezervovali, bývá o dost lepší, protože po vás si vybíralo termíny ještě více klientů, tím nejlepší dny a hodiny mohou být již obsazeny a váš další termín si již budete vybírat jen ze zbývajících termínů. Nelze si vybírat volné termíny v jiných měsících, kdy už váš dárkový poukaz není platný. Zaplacením storno poplatku za zrušení rezervace se rozhodně neprodlužuje původní platnost vašeho dárkového poukazu. 

8) Zážitek bez náhrady propadne
a) Přijede-li na zážitek osoba s teplotou od 37.0 stupňů nebo s virosou, chřipkou, s angínou, s oparem nebo osoba, která smrká, kašle nebo kýchá, bude ze zážitku okamžitě poslána pryč, rovněž i osoby, které s ní přišly.
b) Nezrušíte-li ho písemně s použitím výše uvedeného vzoru v bodě 7 a na rezervaci nepřijedete. Nelze žádat telefonicky, sms, přes fb.
c) Neobdržíme-li na konto výše uvedený storno poplatek do 5 kalendářních dnů od odeslání vaší žádosti mailem (nelze již žádat znovu).
d) Bez uhrazení storno poplatku nebude dán jiný termín zážitku. Důvody zrušení rezervace neposuzujeme.
e) V případě zásahu vyšší moci, zejména v případě uzavření provozovny z nařízení vlády nebo v případě epidemie nebo pandemie nebo v případě požáru v objektu se peníze za zážitek nevrací. Pokud by se nám znovu podařilo obnovit provoz, snažili bychom se propadlé rezervace z doby uzavření zdarma přemístit na období hned po znovuotevření.

9) Právo klienta na odstoupení od smlouvy
Při objednání zážitku přes internet prostřednictvím našeho objednávkového formuláře umístěného zde na našich stránkách, má objednavatel zážitku ze zákona právo do 14 dní od odeslání objednávky zážitku odstoupit od smlouvy a získat zpět zaplacené peníze. Tento bod se nevztahuje na případ, kdy si klient zakoupil dárkový poukaz na zážitek s papoušky a chtěl rezervaci na konkrétní den a hodinu a tím jsme mu již potvrdili písemně závaznou rezervaci a termín mu již závazně rezervujeme. Pokud uvažujete odstoupit od smlouvy, nedělejte si rezervaci.

Vzorový formulář pro odstoupení od smlouvy zde