OBCHODNÍ PODMÍNKY

1) Možnost osob navíc
Počet osob, které jste si již zaplatili, máte uvedený ve faktuře. Termín zážitku s papoušky je jen pro vás a tím máte možnost si s sebou vzít navíc další osoby, kterým byste chtěli udělat zážitkem radost, aniž byste nám je hlásili dopředu. Za každou osobu navíc doplatíte v hotovosti při příchodu na zážitek cenu dle aktuálního ceníku v den zážitku. 

aktuální ceník
390 Kč za každou osobu navíc – Super LM v Út, St, Čt
500 Kč za každou osobu navíc – Basic, Classic, Relax (v ceně je i možnost focení a filmování s kakadu na ruce)
800 Kč za každou osobu navíc – Exclusive, All Exclusive, (délka zážitků je dvojnásobná, v ceně je i možnost focení a filmování s ary a kakadu na ruce)

2) Zážitků se z důvodu bezpečnosti nemohou účastnit
-jakákoli zvířata
-osoby s opary, s virósou, s chřipkou, s angínou, s rýmou, s kašlem, se střevními potížemi
-osoby, které ještě pobírají antibiotika
-astmatici a osoby s alergií projevující se smrkáním, kašláním, kýcháním
-osoby se sníženou pohyblivostí, mentálně postižené, slepé, hluchoněmé, autistické, na vozíčku (na žádost předem občas povolíme výjimku)
-osoby pod vlivem alkoholu, drog nebo které mají vši
-děti do 3 let (v domě a na zahradě není prostor, kde by mohly počkat) – občas u Last Minute vyhlašujeme výjimku od 2 let
-děti mladší než věk uvedený u konkrétního zážitku (lze požádat o výjimku, pokud byly dítěti již 3 roky)
-osoby, které zážitek jakkoli narušují ( např. provokativně se snaží učit papoušky sprostá nebo nevhodná slova nebo bezohledně mluví v přítomnosti papoušků sprostě, zcela ignorují, že k nám chodí třídy škol a školek a papoušek by stejným slovem mohl pak pojmenovat nějaké dítě nebo starou paní v domově důchodců)
-děti mladší 17-ti let bez doprovodu plnoleté osoby

-Při porušení zde stanovených podmínek se peníze za odchod výše uvedených osob nevrací a program se o zpoždění tím vzniklé neprodlužuje.
-Aby nedošlo k ohrožení zdraví vzácných papoušků, rozhodneme se podle situace, zda ukončíme ihned zážitek i všem osobám, které s osobou projevující se příznaky nemoci přijeli, tedy s ní byli pohromadě delší dobu, mohli se cestou nakazit a mohou být už v inkubační době. Vzhledem k porušení těchto podmínek poukaz propadne a peníze se nevrací.

V proletové místnosti nesmí být deštníky, vozíčky, berle a kočárky, protože papoušci se jich bojí.

Papouškům vadí parfémy a různé výrazné vůně (ara hyacintový Oskar po nadýchání zvrací).

Papoušky nelze dávat na ruce s exémy, lupenkou, boláky, otevřenými ránami, škrábanci, plísněmi, bradavicemi, ani nelze papoušky hladit. V proletové místnosti a ve voliéře lze chodit jen v našich pantoflích, z hygienických důvodů nelze být na boso bez ponožek.

3) Příchod na akci + zdarma parkování v uzamčené zahradě před domem
Vcházíte nebo vjíždíte 5 minut před začátkem vaší rezervace. Nezvoňte, prosím, dříve. Narušovalo by to zážitek s papoušky, který právě probíhá nebo nezbytnou péči o papoušky před vaším zážitkem (jídlo, výměna vody, prolet). V domě je jen proletová místnost, kde probíhá zážitek klientů před vámi, v domě není čekárna.

Na větším parkovišti máte možnost si pro každý zážitek zdarma zaparkovat 1 až 3 osobní auta s 5 místy v uzamčené zahradě přímo u domu (může být kombik). Nemůže být auto velikosti dodávky pro 8 lidí nebo větší. V autě nesmí zůstat osoby ani zvířata.

Posledních 15 minut každého zážitku je určeno na oblékání, obouvání, odchod klientů, přeparkování jejich auta a vystřídání s dalším autem klientů. O zpoždění jednotlivých účastníků se zážitek neprodlužuje.

4) Postup při objednání zážitku a termíny zážitků

Zde na stránkách je v ceníku uvedený program a ceny jednotlivých zážitků,  hned pod ceníkem jsou dny a časy. Odešlete objednávkový formulář, který je hned pod ceníkem.

Zašleme vám fakturu s 5 denní splatností. Po obdržení platby vám odešleme mailem dárkový poukaz.

Kdo má dárkový poukaz, může si na stejný mail napsat o volné termíny. Pošleme vám tabulku s volnými termíny. V ní jsou napsané jak časy současných zážitků, které vidíte nyní v nabídce v ceníku, tak časy zážitků, které byly v nabídce dříve a už se vyprodaly. Termíny u současných a dříve prodaných zážitků stejného názvu se liší, aby nedošlo k přetížení papoušků.

Ve značné výhodě jsou ti, kteří mohou přijet od pondělí do čtvrtku, protože papoušci o lidi jeví mnohem větší zájem než o víkendu, ve kterém máme zážitky většinou plně obsazeny. 

Zážitky v Last Minute mají kratší platnost dárkového poukazu (do 3.3., do 12.3., do 15.4.) a jsou určeny k doobsazování termínů, které si nevybraly dražší zážitky s delší platností dárkového poukazu do 1.5., 1.6. a 1.8. 

Upozornění: Dny a hodiny, kdy se uskuteční váš zážitek nebo zážitek obdarovaného, si volíte vy sami výběrem druhu zážitku v objednávkovém formuláři. Hned pod ceníkem je v tabulce před objednávkovým formulářem napsané, ve které dny a hodiny jednotlivé zážitky nyní probíhají.  Máte-li to k nám více kilometrů nebo máte malé děti nebo jste pracovně vytíženi, jak pro sebe, tak pro obdarované, si v objednávkovém formuláři objednejte jen druh zážitku, který má časy, kdy vy nebo obdarovaný můžete. Nelze si vybrat zážitek, jehož termín vám dny a časy nevyhovuje a pak nám psát a chtít po nás jiný den nebo jinou hodinu s odůvodněním např.: mám to k vám daleko, nestačil bych se vrátit ….. nebo…. máme malé děti, v ty hodiny už nemůžeme ……nebo.. ..ve všední dny nemohu, jsem v práci a děti ve škole, přijedeme o víkendu….. nebo….. objednal jsem si Basic, který je jen v 8.30 a v 9.15 hod ráno, to je na nás brzy, chci termín ve 14 hod …nebo objednal jsem si Super LM, který je jen do 12.3. v Út, St, Čt od 9, od 16 a od 17 hod, ale já všední dny nemohu, chci přijet v sobotu nebo v neděli ve 14 hod během května, až bude teplo … Těmto žádostem nebude vyhověno, protože dny a čas si vybral sám klient objednáním zážitku.

V letních teplých měsících v červenci a v srpnu je méně zážitků, aby se papoušci nepřetížili.

Pokud jste k nám přijeli na zážitek znovu a nejsou mezi vámi nové osoby, lze papouščí show ve všech zážitcích vynechat a mít po celý čas zážitku jen kontaktní části.

5) Focení a filmování s papoušky
Při papouščí show se nefotí a nefilmuje.

Zážitek Basic, Classic, Relax mají v ceně, že se všichni můžete nafotit a nafilmovat s kakadu na ruce. Na místě si můžete přikoupit focení s ary.

Zážitek Exclusive a All Exclusive mají v ceně, že se všichni můžete nafotit a nafilmovat s ary a kakadu na ruce. 

Nyní je cena pro 1 osobu: 200 Kč ara ararauna Erik + ara zelenokřídlý Arny, 200 Kč ara hyacintový Oskar + ara kaninda Rio. Arové jsou žárliví, proto fotí po dvojici, protože jinak by většina lidí chtěla jen Oskara a přetížil by se. Nelze na místě přiobjednat delší focení a filmování s ary, které mají již v ceně zážitky All Exclusive a Exclusive.

Na procházky a na focení s papoušky na zahradě potřebuje mít každý pevné poutko na kalhotech nebo na sukni, abychom do něj mohli dát karabinu od kšírek, které mají papoušci na sobě.

Focení s papoušky, přilétávání papoušků k vám a pobyt ve voliéře umožníme jen s vhodným oblečením. Nejlepší je bavlněné tričko s dlouhým rukávem nebo bavlněná mikina. Ve svetru nelze fotit ani být ve voliéře, je pro papoušky nebezpečný.
Nevhodné je oblečení červené, oranžové, žluté barvy nebo výrazné vzory, výrazné obrázky či třpytky, které papouškům způsobují stres a odlétávají. K černé barvě v horní polovině těla mají nedůvěru.

Vše si filmujete a fotíte svými fotoaparáty a mobily bez blesku vy sami. Předem si vše nastavte. Papoušci nebudou znovu fotit nepovedené záběry. V ceně zážitků rozhodně není, že bychom my zajišťovali focení klientů s papoušky nebo tisk jejich fotografií nebo natáčení jejich videí s papoušky nebo že bychom lidem po zážitku jejich fotky a videa dohledávali a posílali mailem, např. když se jim nepovedou nebo se jim smažou nebo si doma uvědomí, že si vše měli u nás fotit a filmovat více. My si zážitky fotíme a filmujeme především dokumentárně, jak probíhají, že papoušci nejsou přetěžováni nebo unaveni a jen máloco z toho se nám podaří dát na facebook nebo na youtube. Při péči o papoušky víc nestihneme.

Papoušky láká půjčit si, na co dosáhnou, např. knoflíčky, náušnice, klipsy, sponky, čelenky, gumičky, korále, řetízky, přívěšky, náramky, prstýnky, hodinky, brýle. Prosím, před zážitkem s papoušky si tyto věci schovejte. Nehradíme škodu za jejich poškození, půjčí-li si je nebo poškodí-li je papoušek. Moc prosíme, berte ohled na papouška, mohl by si např. spolknutím náušnice nebo řetízku vážně ublížit a mohl by i umřít.

Neberte si na sebe drahé nebo nové oblečení. Zvolte, prosím, starší obyčejné oblečení, nehradíme poškození.
Nezodpovídáme za oblečení, peníze a věci, které si účastníci odloží v domě nebo na zahradě. 

6) Jídlo pro papoušky
Chcete-li papouškům přinést něco dobrého, nejvíce milují lískové ořechy bez skořápky a kešu ořechy. Hroznové víno zelené barvy, červený meloun bez pecek, brokolici, jablka, granátová jablka, mrkev, banány, pomeranče, mandarinky, nepálivé papriky, okurku hadovku, rajčata, lusky hrášku, porek. Dle hygienických předpisů mají být ořechy v originál nenačnutém balení a zelenina a ovoce musí být čerstvé a nesmí být nakrájené, ani oloupané. Nenoste, prosím, staré ořechy, avokádo, buráky, černé slunečnice, granule, piškoty, pamlsky.

jídlo Adama 2 SONY DSC

Počet papoušků na zážitcích a akcích se u nás stále mění. Papouškům, kteří projeví zájem o partnera, se snažíme najít partnera a umožnit jim hnízdit u chovatelů, mít mladé. A opět si vezmeme další miminka papoušků, která dokrmíme a ochočíme. Účinkující papoušky, nabídku a průběh zážitků průběžně pozměňujeme, aby nedošlo k přetížení papoušků.

7) Storno poplatky za zrušení rezervace s možností nového termínu zážitku v době platnosti poukazu (postup níže)
– jsou stejné pro všechny druhy zážitků v délce od 30 minut do 12 hodin
– storno poplatek musíme obdržet do 5 dní od požádání o zrušení rezervace (o víkend se lhůta neprodlužuje)
ZDARMA  max 24 hod od našeho odeslání potvrzení 1. závazné rezervace (nelze u zážitků na dnes a zítra)
ZDARMA  nejméně 1 měsíc předem a vybrat si nový volný termín v Po, Út, St, Čt (nelze v Pá, So, Ne) 
390 Kč – nejméně 7 dní předem a vybrat si jakýkoli volný termín pro váš druh zážitku od pondělí do neděle v době platnosti poukazu
590 Kč – nejméně 3 dny předem
690 Kč – nejméně 24 hod před začátkem rezervace 
890 Kč – nejméně 4 hod před začátkem rezervace (nejlevnější zážitek Super LM za 690 Kč za 2 osoby, 190 Kč za další osoby už by zrušit nešlo, propadne)
ZDARMA – nejméně 4 hod před začátkem rezervace může zrušit svoji 1. rezervaci jen zážitek All Exclusive (neplatí pro Last Minute) 
méně než 4 hod – ostatní zážitky propadnou nebo nám můžete mailem nahlásit jiné osoby, které na rezervaci v ten den přijedou

ZDARMA výměna vaší rezervace, kterou máte za 14 dní a déle, za rezervaci na dnes nebo zítra, když někdo jiný právě zruší rezervaci (např. se uvolní termín na sobotu)

Okopírujte si tento vzor a odešlete žádost mailem s vyplněnými vašimi údaji:
Ruším rezervaci na neděli 10.1. od 10 do 12 hod na jméno Jana Nováková, číslo mobilu 777 555 444. Současně dnes posílám na konto  272453767 / 0300 storno poplatek ……….. Kč za zrušení rezervace.

O zrušení rezervace a možnost náhradního termínu lze požádat jen s textem výše uvedeného vzoru a to písemně na mail ara-kakadu@email.cz, aby šel určit den a čas zažádání. Umožňujeme všem klientům, že mohou žádat z jakéhokoli důvodu, proto nám do žádosti důvody neuvádějte. Důvody nebudeme posuzovat. Okamžikem, kdy vám na žádost odpovíme, že jsme ji od vás obdrželi, vrátíme váš termín zpět do nabídky pro ostatní klienty, tím tento termín už nebude vaší rezervací.
Po obdržení storno poplatku na konto si vyberete z volných termínů nový termín tak, aby se zážitek uskutečnil v době platnosti vašeho poukazu. Před obdržením platby si nelze napsat o konkrétní termín zážitku ani do obdržení platby nelze jakýkoli termín podržet. Můžeme vám jen poslat tabulku volných termínů, ale nemůžeme vám slíbit, že v době obdržení vaší platby za změnu závazné rezervace zážitku budou všechny termíny ještě volné, protože si průběžně klienti píší o rezervace a volný termín jim vždy musíme dát.

Při změně, u které je napsané ZDARMA, si můžete vybrat z volných termínů hned.

Na dárkovém poukazu není uvedeno jméno, aby ho objednavatel nebo obdarovaný mohli kdykoli dát komukoli jinému, když někdo onemocní nebo má úraz nebo je po operaci nebo je hospitalizován nebo potřebuje vzít službu za kolegu nebo má jakýkoli jiný důvod.

Upozornění: O zrušení rezervace nelze žádat telefonicky, ani sms, ani na fb, ani mailem s dotazem neobsahujícím text dle výše uvedeného vzoru.

Při změně rezervace je třeba počítat s tím, že termín, který jste si vy už zarezervovali, bývá o dost lepší, protože po vás si vybíralo termíny ještě více klientů, tím nejlepší dny a hodiny mohou být již obsazeny a váš další termín si již budete vybírat jen ze zbývajících termínů. Nelze si vybírat volné termíny v jiných měsících, kdy už váš dárkový poukaz není platný. Zaplacením storno poplatku za zrušení rezervace se rozhodně neprodlužuje původní platnost vašeho dárkového poukazu. 

Zážitek bez náhrady propadne
Přijede-li na zážitek osoba s virosou, chřipkou, angínou, rýmou, kašlem, osoba s astmatickými nebo alergickými projevy a bude ze zážitku poslána pryč.
– Nezrušíte-li ho písemně dle návodu výše a na rezervaci nepřijedete. Nelze žádat telefonicky, sms, přes fb.
– Neobdržíme-li na konto výše uvedený storno poplatek do 5 kalendářních dnů od odeslání vaší žádosti mailem (nelze již žádat znovu).
– Bez uhrazení storno poplatku nebude dán jiný termín zážitku. Důvody zrušení rezervace neposuzujeme.

Zrušení rezervace se řídí podmínkami, které jsou zde uvedeny v den, kdy písemně mailem požádáte.

8) Přestup z vašeho zážitku na jiný zážitek 
Od 18.1.2020 neumožňujeme, protože potřebujeme mít dostatek volných termínů pro již prodané zážitky.

9) Příplatky za prodloužení platnosti dárkového poukazu
-příplatek je stejný pro všechny druhy zážitků v délce od 45 minut po 12 hodin (zážitek Super LM se nevyplatí prodlužovat)
770 Kč o 1 měsíc
Podmínkou je, že obdržíme v mailu vaši žádost nejpozději v poslední den platnosti vašeho poukazu do 20.00 hod a že příplatek obdržíme na konto nejpozději 5 dnů od obdržení vaší žádosti mailem. O víkend se splatnost neprodlužuje. Rušíte-li rezervaci, je nutné zaplatit ještě příplatek za zrušení rezervace.

Okopírujte si tento vzor a odešlete žádost mailem s vyplněnými vašimi údaji: 
Prodlužuji platnost poukazu na jméno Jana Nováková, číslo mobilu 777 555 444. Současně dnes posílám na konto 272453767 / 0300 příplatek 770 Kč za prodloužení.

O prodloužení dárkového poukazu lze požádat jen písemně dle vzoru na mail ara-kakadu@email.cz, aby šel určit den a čas zažádání. Umožňujeme všem klientům, že mohou žádat z jakéhokoli důvodu, proto nám do žádosti důvody neuvádějte. Důvody nebudeme posuzovat. 

Po obdržení příplatku na konto si vyberete z volných termínů pro váš druh zážitku nový termín tak, aby se zážitek uskutečnil v době prodloužené platnosti vašeho poukazu. Není možné si vybírat ze dnů a hodin určených pro jiné druhy zážitků, např. s odůvodněním, že se vám termíny určené pro váš druh zážitku nehodí nebo nelíbí.  Před obdržením platby za prodloužení si nelze napsat o konkrétní termín zážitku ani do obdržení platby nelze jakýkoli termín podržet, protože všechny volné termíny zážitků musí být na výběr pro klienty, kteří už dárkový poukaz s delší platností mají. Můžeme vám jen poslat tabulku volných termínů, ale nemůžeme vám slíbit, že v době obdržení vaší platby za prodloužení platnosti poukazu budou všechny termíny ještě volné, protože si průběžně klienti píší o rezervace a volný termín jim vždy musíme dát.

Prodloužení platnosti poukazu se řídí podmínkami, které jsou zde uvedeny v den, kdy písemně mailem požádáte. Pokud jste zapomněli udělat si 1. rezervaci ve stanovené lhůtě a je již po lhůtě, při prodloužení platnosti poukazu nemůžete mít termín zážitku v sobotu, v neděli a o svátcích (info v bodě 10).

Na dárkovém poukazu není uvedeno jméno, aby ho objednavatel nebo obdarovaný mohli kdykoli dát komukoli jinému, když někdo onemocní nebo má úraz nebo je po operaci nebo je hospitalizován nebo potřebuje vzít službu za kolegu nebo má jakýkoli jiný důvod.

10) Další informace
Zážitek je nutné uskutečnit v době platnosti vašeho dárkového poukazu. Objednavatel zážitku (nebo pokud jste zážitek darovali tak jen obdarovaný) zodpovídají za to, že si sami pohlídají jak lhůtu pro udělání rezervace (je uvedená ve faktuře nebo na dárkovém poukazu), tak konec platnosti dárkového poukazu (je to napsané na dárkovém poukazu). Vzhledem k tomu, že většina klientů má dárkový poukaz jako dárek pro své blízké, nerozesíláme žádné upomínky, že za několik dní dárkový poukaz propadne. Po skončení platnosti poukazu je poukaz neplatný. S neplatným poukazem nelze zážitek uskutečnit ani již nelze dárkový poukaz prodloužit. Žádné výjimky nepovolujeme. Tím ani jakékoli důvody nebudeme posuzovat.

Zakoupené dárkové poukazy nelze vracet. Žádnou část peněz za ně, ani za chybějící osoby, nevracíme. Umožňujeme, že mohou v době platnosti dárkového poukazu přijít na zážitek místo vás jiné osoby, kterým zážitek můžete věnovat nebo prodat. Neumožňujeme žádné jiné výjimky z jakýchkoli důvodů. 

Na zážitky zakoupené v roce 2019 musí být rezervace do 15.1.2020.

Na zážitky zakoupené v roce 2020 musí být rezervace nejpozději 2 měsíce před koncem platnosti dárkového poukazu, u Last minute nejpozději 1 měsíc před koncem platnosti dárkového poukazu. 

Předcházíme tak situaci, že by si někdo chtěl udělat rezervaci např. 14 dní před koncem platnosti poukazu a všechny následující dny by byly již obsazené a ve dnech předtím by bylo naopak více volných termínů, které nikdo nevyužil.

Zapomene-li si někdo udělat rezervaci ve výše stanovených termínech, na rezervaci už nemá nárok. Jeho poukaz by propadl.  Máme-li ještě volné termíny, můžeme při slušném jednání klienta povolit výjimku a přijmout rezervaci i ve zbývajících dnech platnosti jeho dárkového poukazu, avšak už jen v pondělí, v úterý, ve středu a ve čtvrtek v níže uvedených hodinách. 

Basic – Po, Út, St, Čt od 8.30 hod
Classic a Relax- Po, Út, St, Čt od 8.30 a od 17 hod
Exclusive a All Exclusive- Po, Út, St, Čt od 10, od 18 hod (All Exclusive i v Pá, So, Ne, svátky od 10 hod)

Nikdy nepřijmeme rezervaci po skončení platnosti dárkového poukazu, nepište nám maily typu, chci se poradit .., nevím si rady…, mám velkou prosbu…, mám velký problém .. nebo neměl jsem čas…. zapomněl jsem….

11) K akcím se slevami nebo se slevovými bonusy
dvě podmínky pro získání:
1) byla dodržena splatnost uvedená ve faktuře (v den splatnosti musí být již platba na kontě, o víkend se splatnost neprodlužuje)
2) u objednavatele zážitku a jeho členů rodiny nikdy nebyla stornována faktura za zážitek s papoušky, po stornu už nelze nikdy slevu nebo bonus získat

12) Upozornění 
U objednávkového formuláře je jasně napsané: ,,Závazný objednávkový formulář. Formulář vyplňte, pokud si skutečně chcete zážitek objednat.“ V poslední době se nám vyskytlo více případů, že si i přes toto upozornění lidi zážitek přes objednávkový formulář objednali, vystavili jsme jim fakturu a pak nám řekli, že zážitek nezaplatí, že si ho objednají jindy. Berte, prosím, ohled na papoušky. Napsání jedné faktury a zanesení údajů do evidence zabere 20 až 30 minut. Čas věnovaný zbytečné faktuře jsme mohli věnovat proletu papoušků nebo úklidu klecí. A když to takto zcela bezohledně udělalo více lidí, bylo to velmi na úkor papoušků. Z tohoto důvodu jsme udělali opatření, že když si klient objedná zážitek a pak fakturu nezaplatí, další objednávku zážitku s papoušky pro něj nebo pro jeho rodinu odmítneme. Nemáme zájem o klienty, kteří byli na úkor papoušků. Evidencí neplatičů a evidencí storen předcházíme jak lehkovážným nezodpovědným objednávkám, tak vtipálkům. 

Na jakékoli maily obsahující sprostá slova, urážlivé nebo napadající výrazy vůbec neodpovídáme.