OBCHODNÍ PODMÍNKY 

Zážitky, které se neuskutečnily od 16.3. do 26.4.2020 z důvodu uzavření naší provozovny vládou v nouzovém stavu, jsme ZDARMA umístili na nový termín v období od 27.4. do 12.6.2020. A to i v případě, že jim skončila platnost dárkových poukazů 31.3., 1.4., 15.4. nebo 1.5.

1) Informace 
Doba splatnosti faktury
Zážitky s rezervací předem na konkrétní termín se platí v den vystavení faktury (při vystavení faktury večer se platí následující den dopoledne).
Ostatní zážitky bez rezervace termínu mají 2 denní splatnost faktury. O víkend se splatnost neprodlužuje.

Termíny a rezervace 
zážitek Oslava s ary, kakadu a žaky, zážitek Relax s mazlivými kakadu – Po, Út, St, Čt, Pá, So, Ne od 9 hod, od 16 hod, od 18 hod
zážitky označené Exclusive nebo All Exclusive – Po, Út, St, Čt, Pá, So, Ne od 10 hod, od 16 hod, od 18 hod
Den v Království papoušků – All Exclusive – Po, Út, St, Čt, Pá, So, Ne – na den zážitku si můžete vybrat jakékoli hodiny od 9 hod do 20 hod jakkoli dle vašeho přání

U dárkových poukazů s platností dárkového poukazu do července 2021 a do září 2021 je třeba si udělat rezervaci nejpozději do 5.5.2021.
a) Chcete-li na zážitek přijet od září 2020 do února 2021, můžete si už dnes vybrat konkrétní den a hodinu. Před vyplněním objednávkového formuláře nám zavoláte na tel 604 608 777, vyberete si předem termín zážitku, který vám napíšeme do faktury. Zážitek též můžete objednat přes objednávkový formulář bez zavolání, vystavíme vám fakturu bez uvedení termínu a po obdržení platby na konto si vyberete z volných termínů.
b) Chcete-li na zážitek přijet od března do září 2021, zážitek si nyní objednáte přes objednávkový formulář a rezervaci si uděláte vy nebo obdarovaný od 11.1.2021 do nejpozději 5.5.2021.
c) Zážitek Den v Království papoušků, který je na 6 hodin, si vybírá termín od října 2020 do září 2021 už nyní. Zavoláte nám krátce před vyplněním objednávkového formuláře a termín vám uvedeme ve faktuře. Pokud zážitek darujete, můžete zážitek objednat přes objednávkový formulář bez zavolání předem a termín si vybere obdarovaný nejpozději do 5.5.2021.

2) Ceník za dodatečné objednání
Osoby navíc
500 Kč – u zážitků na 1 hodinu 
800 Kč – u zážitků na 2 až 4 hod
1 200 Kč – u zážitků na 5 až 10 hod
Na zážitku smí být celkem i s vámi max 8 osob. Osoby musí být starší 3 let. U zážitku Den v Království papoušků od 6 let.

890 Kč – prodloužení platnosti poukazu o 1 měsíc (stejné pro všechny zážitky v délce od 1 hodiny do 10 hodin)
Platbu musíme obdržet na konto nejpozději 3 dny před koncem platnosti vašeho dárkového poukazu.

3) Zážitků se z důvodu bezpečnosti nemohou účastnit
-jakákoli zvířata
-osoby s opary, s virósou, s chřipkou, s angínou, s rýmou, s kašlem, se střevními potížemi, s teplotou nad 37° C (i osoby, které s touto osobou přišly)
-osoby, které ještě pobírají antibiotika 
– astmatici a osoby s alergií projevující se smrkáním, kašláním, kýcháním
– osoby se sníženou pohyblivostí, mentálně postižené, slepé, hluchoněmé, autistické, na vozíčku (na žádost předem občas povolíme výjimku)
– osoby pod vlivem alkoholu, drog nebo které mají vši
– děti do 3 let (není zde prostor, kde by mohly počkat)
– osoby, které zážitek jakkoli narušují ( např. provokativně se snaží učit papoušky sprostá nebo nevhodná slova nebo bezohledně mluví v přítomnosti papoušků sprostě, zcela ignorují, že papoušek by stejným slovem mohl pak pojmenovat nějaké dítě)
– děti mladší 17-ti let bez doprovodu plnoleté osoby

– Při porušení zde stanovených podmínek se peníze za odchod výše uvedených osob nevrací, náhradní termín se neposkytuje.
– V přítomnosti papoušků nesmí být deštníky, vozíčky, berle a kočárky, protože papoušci se jich bojí.
– Papouškům vadí parfémy a různé výrazné vůně (ara hyacintový Oskar po nadýchání zvrací).
– Papoušky nelze dávat na ruce s exémy, lupenkou, boláky, otevřenými ránami, škrábanci, plísněmi, bradavicemi, ani nelze papoušky hladit. Chodíte v našich desinfikovaných pantoflích, z hygienických důvodů nelze být na boso bez ponožek.

4) Příchod na akci + zdarma parkování v uzamčené zahradě před domem
– Vcházíte nebo vjíždíte 5 minut před začátkem vaší rezervace. Nezvoňte, prosím, dříve. Narušovalo by to zážitek s papoušky, který právě probíhá nebo nezbytnou péči o papoušky před vaším zážitkem (jídlo, výměna vody, prolet). 
– Auta nesmí stát na ulici, aby nezabírala prostor pro auta sousedů. Na větším parkovišti v uzamčené zahradě přímo u domu si zdarma zaparkujete 1 až 2 osobní auta s 5 místy (může být kombik). Nemůže být auto velikosti dodávky pro 8 lidí nebo větší. V autě nesmí zůstat osoby ani zvířata.
– Posledních 10 minut každého zážitku je určeno na oblékání, obouvání, odchod klientů, přeparkování jejich auta a vystřídání s dalším autem klientů, na dání vody papouškům. O zpoždění jednotlivých účastníků se zážitek neprodlužuje.

5) Focení a filmování s papoušky
a) V částech zážitku, u nichž je v jejich programu napsané, že se fotí a filmuje, si vše filmujete a fotíte svými fotoaparáty a mobily bez blesku vy sami. Předem si vše nastavte. Papoušci nebudou znovu fotit nepovedené záběry. V ceně zážitků rozhodně není, že bychom my zajišťovali focení klientů s papoušky nebo tisk jejich fotografií nebo natáčení jejich videí s papoušky nebo že bychom lidem po zážitku jejich fotky a videa dohledávali a posílali. My si zážitky fotíme a filmujeme především dokumentárně, jak probíhají, že papoušci nejsou přetěžováni nebo unaveni a jen máloco z toho se nám podaří dát na facebook nebo na youtube. Jakékoli dohledávání a rozesílání fotek a videí přes úschovnu nebo maily by bylo na úkor péče o papoušky.

b) Při papouščí show se nefotí a nefilmuje.
Zážitky označené All Exclusive mají v ceně focení a filmování s ary, kakadu a žaky na ruce. Každý se může nafotit jak se 4 ary najednou na rukou, tak s ary jednotlivě nebo po dvou arách.
Zážitek Relax má v ceně, že se všichni můžete nafotit a nafilmovat s kakadu na ruce. Kdo chce, může si při zážitku přikoupit za 200 Kč focení s 2 ary na rukou.  

c) Na focení s papoušky je nejlepší bavlněné tričko s dlouhým rukávem nebo bavlněná mikina. Ve svetru nelze fotit ani být ve voliéře, je pro papoušky nebezpečný.
Nevhodné je oblečení červené, oranžové, žluté barvy nebo výrazné vzory, výrazné obrázky či třpytky, které papouškům způsobují stres a odlétávají. K černé barvě v horní polovině těla mají nedůvěru.

d) Papoušky láká půjčit si, na co dosáhnou, např. knoflíčky, náušnice, klipsy, sponky, čelenky, gumičky, korále, řetízky, přívěšky, náramky, prstýnky, hodinky, brýle. Prosím, před zážitkem s papoušky si tyto věci schovejte. Nehradíme škodu za jejich poškození, půjčí-li si je nebo poškodí-li je papoušek. Moc prosíme, berte ohled na papouška, mohl by si např. spolknutím náušnice nebo řetízku vážně ublížit a mohl by i umřít.

e) Neberte si na sebe drahé nebo nové oblečení. Zvolte, prosím, starší obyčejné oblečení, nehradíme poškození.
Nezodpovídáme za oblečení, peníze a věci, které si účastníci odloží v domě nebo na zahradě.

6) Další informace
a) Objednavatel zážitku (nebo pokud jste zážitek darovali tak jen obdarovaný) zodpovídají za to, že si sami pohlídají jak konec platnosti dárkového poukazu (je to napsané na dárkovém poukazu), tak lhůtu pro udělání rezervace (je uvedená ve faktuře nebo na dárkovém poukazu), tak že přijedou na termín, který si zarezervovali. 

b) Zážitek je nutné uskutečnit v době platnosti vašeho dárkového poukazu. Po skončení platnosti poukazu je poukaz neplatný. S neplatným poukazem nelze zážitek uskutečnit ani již nelze neplatný dárkový poukaz prodloužit. Peníze se nevrací. Neumožňujeme žádné výjimky z jakýchkoli důvodů.

c) Pokud klient ještě neměl žádnou rezervaci, protože na ni zapomněl, občas povolíme výjimku a umožníme mu zážitek v Po, Út, St, Čt od 9 hod nebo od 18 hod, avšak jen v případě, že jsou ještě volné termíny v době platnosti jeho poukazu. Nelze již mít rezervaci na zážitek v sobotu, v neděli, ve svátek nebo v jiných hodinách.

d) Pokud v zarezervovaný den a hodinu na zážitek nepřijedete nebo zapomenete, že jste měli rezervaci, váš zážitek propadne, na další termín již není nárok. Peníze se nevrací.

e) Nerozesíláme upomínky, že za několik dní dárkový poukaz propadne, že ještě nemáte rezervaci, ani že se blíží den vaší rezervace. Nerozesíláme upozornění, že jste na rezervaci nepřijeli, že jste na ni asi zapomněli. 

f) Zakoupené dárkové poukazy nelze vracet. Žádnou část peněz za ně, ani za chybějící osoby, nevracíme. Neumožňujeme žádné jiné výjimky z jakýchkoli důvodů. 

g) Při porušení těchto podmínek nám, prosím, nepište maily typu, chci se poradit .., nevím si rady…, mám velkou prosbu…, mám velký problém …… zapomněl jsem na rezervaci, nepřijel jsem, chtěl bych jiný termín….

h) Na jakékoli maily obsahující sprostá slova, urážlivé nebo napadající výrazy vůbec neodpovídáme.

7) Storno poplatky za zrušení rezervace 
– storno poplatek musíme obdržet na konto do 5 dní od požádání o zrušení rezervace (o víkend se lhůta neprodlužuje)
a) ZDARMA  max 48 hod od odeslání 1. faktury za zážitek s papoušky, ve které jsme uvedli termín uskutečnění zážitku (den a hodinu), který jste si předem vybrali
b) ZDARMA – zrušíte-li rezervaci bez zaplacení storna poplatku s tím, že nežádáte náhradní termín zážitku. Termín vrátíme hned do nabídky a nemáte již na něj nárok. Peníze za dárkový poukaz se nevrací.
c) 290 Kč – zrušíte-li svou rezervaci nejpozději 14 dní předem, získáte další termín pro váš druh zážitku v době platnosti vašeho poukazu
d) 490 Kč – zrušíte-li svou rezervaci nejpozději 3 dny předem, získáte další termín pro váš druh zážitku v době platnosti vašeho poukazu
e) 790 Kč – zrušíte-li svou rezervaci nejpozději 2 hod před začátkem rezervace, získáte další termín pro váš druh zážitku v době platnosti vašeho poukazu
f) později než 2 hod – zrušíte-li zážitek později než 2 hodiny předem, zážitek propadne, peníze se nevrací

Na dárkovém poukazu není uvedeno jméno, aby ho objednavatel nebo obdarovaný mohli dát komukoli jinému, když někdo onemocní nebo má úraz nebo je po operaci nebo je hospitalizován nebo potřebuje vzít službu za kolegu nebo má jakýkoli jiný důvod. Pokud jste rezervaci ještě podle bodu 7a až 7e nezrušili, máte možnost si ZDARMA změnit osoby, které přijedou na vaši rezervaci místo vás. Minimální věk 3 roky. 

Zaplacením storno poplatku za zrušení rezervace se neprodlužuje původní platnost vašeho dárkového poukazu.

Okopírujte si tento vzor. Místo údajů označených růžově vypište své údaje a odešlete žádost mailem:
Dnes 9.10.2020 žádám 1 den předem o zrušení rezervace dne 10.10.2020 od 16.00 hod. Žádám podle bodu 7 e.  Jméno objednavatele zážitku Jan Novák, jméno obdarovaného Petr Pokorný, číslo mobilu obdarovaného 603 777 555. Současně dnes posílám na konto  272453767 / 0300 storno poplatek 790 Kč za zrušení rezervace.

O zrušení rezervace a možnost náhradního termínu požádejte s textem výše uvedeného vzoru a to písemně na mail ara-kakadu@email.cz, aby šel určit den a čas zažádání. Umožňujeme všem klientům, že mohou žádat z jakéhokoli důvodu, proto nám do žádosti důvody neuvádějte. Důvody nebudeme posuzovat. Okamžikem, kdy vám na žádost odpovíme, že jsme ji od vás obdrželi, vrátíme váš termín zpět do nabídky pro ostatní klienty, tím tento termín už nebude vaší rezervací.
Po obdržení storno poplatku na konto si vyberete z volných termínů nový termín pro váš druh zážitku tak, aby se zážitek uskutečnil v době platnosti vašeho poukazu. Před obdržením platby si nelze napsat o konkrétní termín zážitku ani do obdržení platby nelze jakýkoli termín podržet. Můžeme vám jen říci, kde je zatím volno.

O zrušení rezervace nežádejte telefonicky, ani sms, ani na fb. 

Při změně rezervace je třeba počítat s tím, že termín, který jste si vy už zarezervovali, bývá o dost lepší, protože po vás si vybíralo termíny ještě více klientů, tím nejlepší dny a hodiny mohou být již obsazeny a váš další termín si již budete vybírat jen ze zbývajících termínů jen v době platnosti vašeho dárkového poukazu.  

8) Zážitek bez náhrady propadne
a) Přijede-li na zážitek osoba s teplotou od 37.0 stupňů nebo s virosou, chřipkou, s angínou, s oparem nebo osoba, která smrká, kašle nebo kýchá, bude ze zážitku okamžitě poslána pryč, rovněž i osoby, které s ní přišly.
b) Nezrušíte-li rezervaci písemně mailem s použitím výše uvedeného vzoru v bodě 7 a na rezervaci nepřijedete. 
c) Neobdržíme-li na konto výše uvedený storno poplatek do 5 kalendářních dnů od odeslání vaší žádosti mailem (nelze již žádat znovu).
d) Bez uhrazení storno poplatku nebude dán jiný termín zážitku. Důvody zrušení rezervace neposuzujeme.
e) V případě, že dojde k uzavření naší provozovny (např. z nařízení vlády nebo v případě pandemie nebo naší nemoci nebo v případě požáru v objektu) se peníze za zážitek nevrací. Jakmile znovu obnovíme provoz, vyhlásíme nejbližší období hned po znovuotevření (např. 1 až 2 měsíce). V námi vyhlášeném cca 2 měsíčním období umožníme ZDARMA všem rezervacím, které se neuskutečnily v době uzavření naší provozovny, že si budou moci vybrat z volných termínů v hodinách určených pro jejich druh zážitku nový termín pro svůj zážitek s papoušky.

9) Právo klienta na odstoupení od smlouvy
Při objednání zážitku s papoušky nebo hrnků a magnetek s našimi papoušky přes internet prostřednictvím našeho objednávkového formuláře umístěného zde u tohoto bodu níže na našich stránkách, má objednavatel zážitku ze zákona právo do 14 dní od odeslání své objednávky odstoupit od smlouvy a získat zpět zaplacené peníze za zážitek s papoušky, za reklamované hrnky nebo magnetky. Tento bod se nevztahuje na případ, kdy si klient zakoupil dárkový poukaz na zážitek s papoušky a chtěl rezervaci na konkrétní den a hodinu a tím jsme mu již potvrdili písemně závaznou rezervaci a termín mu již závazně rezervujeme. Pokud uvažujete odstoupit od smlouvy, nedělejte si, prosím, rezervaci. Při reklamaci hrnků a magnetek zajistí objednavatel vrácení zboží k nám na svoje náklady. Po obdržení hrnků a magnetek, které musí být v původním stavu a nepoužité, odešleme v nejbližší době klientovi peníze za hrnky a magnetky na konto, z kterého hrnky nebo magnetky zaplatil. Nevrací se peníze, které jsme zaplatili za dopravu a balné.

Formulář pro odstoupení od smlouvy – ZDE:
Adresát:
Společnost: Království papoušků 
Internetový obchod: www.kralovstvipapousku.cz  
Majitelé : Pavel Klika a Vlaďka Kliková
Sídlo: Křelovická 911/5, Praha 10
IČ: 71 05 77 49 a 61 86 41 88
mobil a Email: 604 608 777,  ara-kakadu@email.cz

Spotřebitel:
jméno a příjmení:
mobil a Email:
adresa:
konto, ze kterého bylo zboží zaplaceno:
datum objednání zboží (dárkového poukazu, hrnků nebo magnetek):
datum obdržení zboží (dárkového poukazu, hrnků nebo magnetek):

Oznamuji, že tímto odstupuji od smlouvy o nákupu (dárkového poukazu na zážitek s papoušky, hrnků s papoušky, magnetek s papoušky).

Formulář vytiskněte, podepište, naskenujte a odešlete nám mailem. V případě zboží ho ještě vložte do zásilky s vráceným zbožím. Obdržené peníze za cenu dárkového poukazu za zážitek s papoušky, za hrnky a magnetky budou zaslány spotřebiteli zpět na stejný účet. U zboží nevracíme částku účtovanou za dopravu a balné. Spotřebitel zajistí zaslání zboží k nám na vlastní náklady.

Datum:
Podpis spotřebitele: