OBCHODNÍ PODMÍNKY

Na zážitky s platností dárkového poukazu do roku 2020 si musíte udělat rezervaci (s termínem pro váš druh zážitku) nejpozději do 15.1.2020, aby se pak nestalo, že v poslední měsíce platnosti vašeho dárkového poukazu už nebudou pro váš druh zážitku žádné volné termíny.

Naše obchodní podmínky mnohým z vás budou připadat zbytečně velmi podrobné a zbytečně stále něco do detailů vysvětlující, ale nemáme rádi nedorozumění. I přes tento náš velmi podrobný popis, který lidi předem četli, občas od nich dostáváme maily, z nichž vám zde ocituji úryvky označené touto barvou a tečkami …..v bodě 4, v bodě 8 a v bodě 10.

1) Možnost osob navíc
Počet osob, které jste si již zaplatili, máte uvedený ve faktuře. Termín zážitku s papoušky je jen pro vás a tím máte možnost si s sebou vzít navíc další osoby, kterým byste chtěli udělat zážitkem radost, aniž byste nám je hlásili dopředu. Za každou osobu navíc doplatíte v hotovosti při příchodu na zážitek cenu dle aktuálního ceníku v den zážitku. Peníze mějte připravené přesně. Dnes je cena:
300 Kč za osobu navíc u zážitků Basic a Basic Weekend
500 Kč za osobu navíc u zážitků Classic Last Minute, Classic, Classic Weekend, Classic Relax, Super, Super Weekend, Exclusive, Last Minute Exclusive, All Exclusive
Osoby navíc musí splňovat minimální věk u vybraného zážitku a celkový počet osob na zážitku nesmí přesáhnout 12 osob. 

2) Zážitků se z důvodu bezpečnosti nemohou účastnit
-jakákoli zvířata
-osoby nachlazené, protože rýma, kašel, virósa, chřipka, angína, průjem, střevní potíže jsou pro velké druhy vzácných papoušků nebezpečné 
-osoby, které ještě pobírají antibiotika
-astmatici a osoby s alergií projevující se smrkáním, kašláním, kýcháním
-osoby se sníženou pohyblivostí, mentálně postižené, slepé, hluchoněmé, autistické, na vozíčku (na žádost předem občas povolíme výjimku)
-osoby pod vlivem alkoholu, drog nebo které mají vši
-děti do 3 let (v domě a na zahradě není prostor, kde by mohly počkat) – u Basicu na žádost předem občas povolíme výjimku
-děti mladší než věk uvedený u konkrétního zážitku, který je až od 4, od 5, od 8 nebo od 10 let ( lze požádat o výjimku, pokud byly dítěti již 3 roky)
-osoby, které zážitek jakkoli narušují ( např. provokativně se snaží učit papoušky sprostá nebo nevhodná slova nebo bezohledně mluví v přítomnosti papoušků sprostě, zcela ignorují, že k nám chodí třídy škol a školek a papoušek by stejným slovem mohl pak pojmenovat nějaké dítě nebo starou paní v domově důchodců)
-děti mladší 17-ti let bez doprovodu plnoleté osoby
Při porušení zde stanovených podmínek se peníze za odchod výše uvedených osob nevrací a program se o zpoždění tím vzniklé neprodlužuje.

Papouškům vadí parfémy a různé výrazné vůně (ara hyacintový Oskar po nadýchání zvrací).
V proletové místnosti nesmí být deštníky, vozíčky, berle a kočárky, protože papoušci se jich bojí.

Papoušky nelze dávat na ruce s exémy, lupenkou, boláky, otevřenými ránami, škrábanci, plísněmi, bradavicemi, ani nelze papoušky hladit. V proletové místnosti a ve voliéře lze chodit jen v našich pantoflích, z hygienických důvodů nelze být na boso bez ponožek.

3) Příchod na akci + zdarma parkování v uzamčené zahradě před domem
Vcházíte nebo vjíždíte 5 minut před začátkem vaší rezervace. Nezvoňte, prosím, dříve. Narušovalo by to zážitek s papoušky, který právě probíhá nebo nezbytnou péči o papoušky před vaším zážitkem (jídlo, výměna vody, prolet). V domě je jen proletová místnost, kde probíhá zážitek klientů před vámi, v domě není čekárna.

Na větším parkovišti máte možnost si pro každý zážitek zdarma zaparkovat 1 až 2 osobní auta s 5 místy v uzamčené zahradě přímo u domu (může být kombik). Nemůže být auto velikosti dodávky pro 8 lidí nebo větší. V autě nesmí zůstat osoby ani zvířata.

Posledních 15 minut každého zážitku je určeno na oblékání, obouvání, odchod klientů, přeparkování jejich auta a vystřídání s dalším autem klientů. O zpoždění jednotlivých účastníků se zážitek neprodlužuje.

4) Program všech zážitků (dny a hodiny, kdy probíhají) 
Všechny exkluzivní zážitky si mohou vybrat nejlepší čas zážitku od 10 hod. Ve značné výhodě jsou ti, kteří mohou přijet od pondělí do čtvrtku, protože papoušci o lidi jeví mnohem větší zájem než o víkendu, ve kterém máme zážitky většinou plně obsazeny. 

Basic  +  Basic Weekend – blízký kontakt s ochočenými mazlivými kakadu s možností fotit, filmovat (zážitek je učen pro děti od 3 do 5 let, proto je velmi krátký)

Classic  +  Classic Weekend  +  Classic Relax  +  Classic Last Minute  – papouščí show s ary a kakadu + blízký kontakt s ochočenými mazlivými kakadu s možností fotit, filmovat
-při zážitku si můžete k tomu přikoupit focení s ary na rukou

Super  +  Super Weekend – jako Classic + navíc má již v ceně delší focení a filmování s ary

Exclusive  +  Exclusive Last Minute – papouščí show + bohatý velmi kontaktní program s ary a kakadu s možností dlouho fotit a filmovat, káva nebo čaj s koláčkem nebo lineckým (s možností poradenství k vašim současným nebo plánovaným papouškům)

All Exclusive – vše jako Exclusive, avšak intenzivnějí ještě více kontaktní program s ary a kakadu, navíc vás fotíme a filmujeme ještě my a zašleme vám vše přes úschovnu

Časy zážitků v jednotlivých měsících upravujeme tak, aby nedošlo k přetížení papoušků. (Zážitky, které si udělaly rezervaci do 19.10. jsou i v jiných časech).

Basic: Po, Út, St, Čt – jen od 9 hod (neumožňujeme žádné výjimky v jiné dny nebo v jiné hodiny, za příplatek lze přestoupit na jiný zážitek)
Basic Weekend: pátek, sobota, neděle – jen od 9 hod (v jiných hodinách nelze Basic Weekend umožnit, za příplatek lze přestoupit na jiný zážitek s jinými časy) 

Classic: Po, Út, St, Čt – od 16 hod a déle (neumožňujeme žádné výjimky v sobotu, v neděli, ve svátek, za příplatek lze přestoupit na jiný zážitek)
Classic Weekend: pátek, sobota, neděle – od 16 hod a déle (můžete si zdarma vybrat i volné termíny pro Classic v Po, Út, St, Čt)
Classic Relax: Po, Út, St, Čt, Pá, So, Ne, svátky – od 10, od 11.30, od 14.30, od 16, od 17.30 a od 19 hod od října do května, (od června do srpna není od 14.30 hod)
Classic Last Minute: doobsazuje volné termíny v říjnu a v listopadu v Po, Út, St, Čt, Pá, So, Ne od 10, od 14.30, od 16, od 17.30 a od 19 hod

Super: Po, Út, St, Čt – od 16 hod a déle (neumožňujeme žádné výjimky v sobotu, v neděli, ve svátek, za příplatek lze přestup na jiný zážitek)
Super Weekend:  pátek, sobota, neděle, svátky – od 16 hod a déle (můžete si zdarma vybrat i volné termíny pro Super v Po, Út, St, Čt)

Exclusive: Po, Út, St, Čt, Pá, So, Ne, svátky – od 10 hod (je-li čas v ten den již obsazeno od 10 hod, lze mít od října do května od  14.30, od 16.00 a od 17.30 hod) 
Exclusive Last Minute: doobsazuje volné termíny v říjnu a v listopadu v Po, Út, St, Čt, Pá, So, Ne, svátky – od 10, od 14.30, od 16 a od 17.30 hod

All Exclusive: Po, Út, St, Čt, Pá, So, Ne, svátky – od 10, od 14.30, od 16 a od 17.30 hod (od října do května), od 10, od 16, od 17.30 hod (od června do srpna)

Upozornění: Dny a hodiny, kdy se uskuteční váš zážitek nebo zážitek obdarovaného, si volíte vy sami výběrem druhu zážitku v objednávkovém formuláři. I ve faktuře za zážitek vás odkazujeme na tyto obchodní podmínky. U každého zážitku je zde napsané, v které dny a hodiny probíhá. Máte-li to k nám více kilometrů, sami si v objednávkovém formuláři objednejte jen druh zážitku, který má časy, kdy vy nebo obdarovaný můžete. Jste-li pracovně vytížení a můžete např. jen o víkendu, neobjednávejte si zážitek, který je jen ve všední dny nebo v hodinách, kdy nemůžete. Máte-li malé děti, opět si zvolte druh zážitku, který je ve dnech a časech, které vám vyhovují. Nelze si vybrat zážitek, jehož termín vám dny a časy nevyhovuje a pak nám psát a chtít po nás jiný den nebo jinou hodinu s odůvodněním např.: mám to k vám daleko, nestačil bych se vrátit ….. nebo…. máme malé děti, v ty hodiny už nemůžeme ……nebo.. ..ve všední dny nemohu, jsem v práci a děti ve škole, přijedeme o víkendu….. nebo….. objednal jsem si Basic, který je jen ve všední den v 9 ráno a to je moje dítě ve škole, žádám termín od 17 hod…… Těmto žádostem nebude vyhověno, protože dny a čas si vybral sám klient objednáním zážitku.

V letních teplých měsících v červnu, v červenci a v srpnu je méně zážitků, aby se papoušci nepřetížili.

Pokud jste k nám přijeli na zážitek znovu a nejsou mezi vámi nové osoby, lze papouščí show ve všech zážitcích vynechat a mít po celý čas zážitku jen kontaktní části.

5) Focení a filmování s papoušky
Při papouščí show se nefotí a nefilmuje. Jinak si můžete u všech zážitků sami fotit a filmovat jak papoušky kolem vás, tak když k někomu z vás papoušek sám přilétne.

Zážitky Super, Super Weekend, Exclusive, Last Minute Exclusive a All Exclusive mají v ceně, že si můžete po delší dobu fotit a filmovat osoby s ary a kakadu na ruce.
Zážitky Classic Last Minute, Classic, Classic Weekend, Classic Relax, Basic a Basic Weekend mají v ceně, že si účastníci mohou nafotit a nafilmovat osoby s kakadu na ruce.

U zážitku Classic Last Minute, Classic, Classic Weekend a Classic Relax si na začátku zážitku můžete přiobjednat krátké nafocení s ary za cenu dle aktuálního ceníku v ten den. Nyní je cena pro 1 osobu: 200 Kč ara ararauna Erik + ara zelenokřídlý Arny, 200 Kč ara hyacintový Oskar + ara kaninda Rio. Arové jsou  žárliví, proto fotí po dvojici, protože jinak by většina lidí chtěla jen Oskara a přetížil by se. Nelze na místě přiobjednat delší focení a filmování s ary, které mají již v ceně zážitky All Exclusive, Exclusive, Super a Super Weekend.

Na procházky a na focení s papoušky na zahradě potřebuje mít každý pevné poutko na kalhotech nebo na sukni, abychom do něj mohli dát karabinu od kšírek, které mají papoušci na sobě.

Focení s papoušky, přilétávání papoušků k vám a pobyt ve voliéře umožníme jen s vhodným oblečením. Nejlepší je bavlněné tričko s dlouhým rukávem nebo bavlněná mikina. Ve svetru nelze fotit ani být ve voliéře, je pro papoušky nebezpečný.
Nevhodné je oblečení červené, oranžové, žluté barvy nebo výrazné vzory, výrazné obrázky či třpytky, které papouškům způsobují stres a odlétávají. K černé barvě v horní polovině těla mají nedůvěru.

Fotíte svými fotoaparáty a mobily bez blesku. Předem si vše nastavte. Papoušci nebudou znovu fotit nepovedené záběry. Kromě zážitku All Exclusive v ceně ostatních zážitků rozhodně není, že bychom my zajišťovali focení klientů s papoušky nebo tisk jejich fotografií nebo natáčení jejich videí s papoušky nebo že bychom lidem po zážitku jejich fotky a videa dohledávali a rozesílali mailem nebo přes úschovnu, např. když se jim nepovedou nebo se jim smažou. Fotíme si a filmujeme zážitky především dokumentárně, jak probíhají, že papoušci nejsou přetěžováni nebo unaveni a jen máloco z toho se nám podaří dát na facebook nebo na youtube. 

Ostatní zážitky si mohou za příplatek při příchodu na zážitek nebo max do 10 dní po zážitku přiobjednat:
400 Kč – fotky
1100 Kč – videa bez sestřihu 
V případě zájmu nás kontaktujte pokud možno nejméně den před zážitkem, abychom si nabili mobil a vyprázdnili paměť. Fotky a videa vám pošleme mailem přes uschovna.cz.

Papoušky láká půjčit si, na co dosáhnou, např. knoflíčky, náušnice, klipsy, sponky, čelenky, gumičky, korále, řetízky, přívěšky, náramky, prstýnky, hodinky, brýle. Prosím, před zážitkem s papoušky si tyto věci schovejte. Nehradíme škodu za jejich poškození, půjčí-li si je nebo poškodí-li je papoušek. Moc prosíme, berte ohled na papouška, mohl by si např. spolknutím náušnice nebo řetízku vážně ublížit a mohl by i umřít.

Neberte si na sebe drahé nebo nové oblečení. Zvolte, prosím, starší obyčejné oblečení, nehradíme poškození.
Nezodpovídáme za oblečení, peníze a věci, které si účastníci odloží v domě nebo na zahradě. 

6) Jídlo pro papoušky
Chcete-li papouškům přinést něco dobrého, nejvíce milují lískové ořechy bez skořápky a kešu ořechy. Hroznové víno zelené barvy, červený meloun bez pecek, brokolici, jablka, granátová jablka, mrkev, banány, pomeranče, mandarinky, nepálivé papriky, okurku hadovku, rajčata, lusky hrášku, porek. Dle hygienických předpisů mají být ořechy v originál nenačnutém balení a zelenina a ovoce musí být čerstvé a nesmí být nakrájené, ani oloupané. Nenoste, prosím, staré ořechy, avokádo, buráky, černé slunečnice, granule, piškoty, pamlsky.

jídlo Adama 2 SONY DSC

Počet papoušků na zážitcích a akcích se u nás stále mění. Papouškům, kteří projeví zájem o partnera, se snažíme najít partnera a umožnit jim hnízdit u chovatelů, mít mladé. A opět si vezmeme další miminka papoušků, která dokrmíme a ochočíme. Účinkující papoušky, nabídku a průběh zážitků průběžně pozměňujeme, aby nedošlo k přetížení papoušků.

7) Příplatky za zrušení rezervace s možností nového termínu zážitku v době platnosti poukazu (postup níže)
-příplatek je stejný pro všechny druhy zážitků
ZDARMA  max 24 od našeho odeslání potvrzení 1. závazné rezervace (nelze u zážitků na dnes a zítra), u 2. závazné rezervace už nelze zdarma měnit
ZDARMA – nejméně 1 měsíc předem (zdarma lze změnit jen 1x a to 1. závaznou rezervaci)
190 Kč – nejméně 20 dní předem
290 Kč – nejméně 15 dní předem
390 Kč – nejméně 10 dní předem
490 Kč – nejméně 5 dní předem
590 Kč – nejméně 3 dny předem
690 Kč – nejméně 2 dny předem
790 Kč – nejméně 24 hod před začátkem rezervace 
890 Kč – nejméně 8 hod před začátkem rezervace
990 Kč – nejméně 4 hod před začátkem rezervace  
méně než 4 hod – zážitek propadne nebo nám můžete mailem nahlásit jiné osoby, které na rezervaci v ten den přijedou

Okopírujte si tento vzor a odešlete žádost mailem s vyplněnými vašimi údaji:
Ruším rezervaci na neděli 10.9. od 10 do 12 hod na jméno Jana Nováková, číslo mobilu 777 555 444. Současně dnes posílám na konto 274 856 279 / 0300 příplatek ……….. Kč za zrušení rezervace.

O zrušení rezervace a možnost náhradního termínu lze požádat jen s textem výše uvedeného vzoru a to písemně na mail ara-kakadu@email.cz, aby šel určit den a čas zažádání. Umožňujeme všem klientům, že mohou žádat z jakéhokoli důvodu, proto nám do žádosti důvody neuvádějte. Důvody nebudeme posuzovat. Okamžikem, kdy vám na žádost odpovíme, že jsme ji od vás obdrželi, vrátíme váš termín zpět do nabídky pro ostatní klienty, tento termín už není vaší rezervací.
Po obdržení příplatku na konto si vyberete z volných termínů nový termín tak, aby se zážitek uskutečnil v době platnosti vašeho poukazu. Před obdržením platby si nelze napsat o konkrétní termín zážitku ani do obdržení platby nelze jakýkoli termín podržet. Můžeme vám jen poslat tabulku volných termínů, ale nemůžeme vám slíbit, že v době obdržení vaší platby za změnu závazné rezervace zážitku budou všechny termíny ještě volné, protože si průběžně klienti píší o rezervace a volný termín jim vždy musíme dát.

Při změně, u které je napsané ZDARMA, si můžete vybrat z volných termínů hned.

Na dárkovém poukazu není uvedeno jméno, aby ho objednavatel nebo obdarovaný mohli kdykoli dát komukoli jinému, když někdo onemocní nebo má úraz nebo je po operaci nebo je hospitalizován nebo potřebuje vzít službu za kolegu nebo má jakýkoli jiný důvod.

Přijede-li na zážitek nachlazená osoba, neumožníme jí zážitku se zúčastnit, protože je to pro papoušky nebezpečné, a peníze se nevrací.

Upozornění: Při změně rezervace je třeba počítat s tím, že termín, který jste si vy už zarezervovali, bývá o dost lepší, protože po vás si vybíralo termíny ještě více klientů, tím nejlepší dny a hodiny mohou být již obsazeny a váš další termín si již budete vybírat jen ze zbývajících termínů. Nelze si vybírat volné termíny v jiných měsících, kdy už váš dárkový poukaz není platný. Zaplacením příplatku za změnu rezervace se rozhodně neprodlužuje původní platnost vašeho dárkového poukazu. 

8) Přestup z vašeho zážitku na jiný zážitek 
Nyní máme akci, že smíte přestoupit na zážitek Classic Relax.
Program má stejný jako Classic nebo Classic Weekend, je však více relaxační.
Jeho velkou výhodou je, že je každý den a že má na výběr více časů a hlavně lepší časy. Classic Relax je od října do května v Po, Út, St, Čt, Pá, So, Ne, svátky od 10, od 11.30, od 14.30, od 16, od 17.30 a od 19 hod (od června do srpna není od 14.30 hod). 
350 Kč – přestup ze zážitku Classic Weekend na Classic Relax
650 Kč – přestup ze zážitku Classic na Classic Relax

Okopírujte si tento vzor a odešlete žádost mailem s vyplněnými vašimi údaji: 

U zážitku Classic Weekend na jméno Jana Nováková, číslo mobilu 777 555 444 žádám o přestup na zážitek Classic Relax. Současně dnes posílám na konto 274 856 279 / 0300 příplatek 350 Kč za přestup.

U zážitku Classic na jméno Jana Nováková, číslo mobilu 777 555 444 žádám o přestup na zážitek Classic Relax. Současně dnes posílám na konto 274 856 279 / 0300 příplatek 650 Kč za přestup.

-Počet osob a platnost současného vašeho dárkového poukazu se nezmění. Další dárkový poukaz nevystavujeme. Zážitek Classic Relax bude na 75 minut. Pokud vaši platbu za přestup obdržíme do 4 kalendářních dní od vašeho požádání o přestup, získáte k tomu navíc bonus 15 minut zdarma (75+15=90 minut). 

-O termín rezervace lze požádat až po obdržení příplatku za přestup na naše konto. Před obdržením platby si nelze napsat o konkrétní termín zážitku ani do obdržení platby nelze jakýkoli termín podržet, protože všechny volné termíny zážitků musí být na výběr pro klienty, kteří už dárkový poukaz na tento typ zážitku mají a došla už od nich platba na konto. Můžeme vám jen poslat tabulku volných termínů k nahlédnutí.
-Chcete-li u nového zážitku navíc prodloužit platnost dárkového poukazu, využijte bodu 9. 

-Upozornění: Přestoupit nelze zdarma. Rozhodně neuznáváme důvody např.: nevšiml jsem si v ceníku (a totéž je v obchodních podmínkách), že zážitek je jen v Po, Út, St, Čt, mohu jen o víkendu….. nebo… nevšiml jsem si v ceníku (a totéž je v obchodních podmínkách), že zážitek Basic je jen v 9 hodin, chci přijít v 17 hod, jindy nemůžu….

9) Příplatky za prodloužení platnosti dárkového poukazu (zážitek v Last Minute nelze prodloužit)
-příplatek je stejný pro všechny druhy zážitků v délce od 30 minut po 12 hodin 
490 Kč o 7 dní,   790 Kč o 1 měsíc,   1390 Kč o 2 měsíce,    1690 Kč o 3 měsíce,   1990 Kč o 4 měsíce
Podmínkou je, že obdržíme v mailu vaši žádost nejpozději v poslední den platnosti vašeho poukazu do 22.00 hod a že příplatek obdržíme na konto nejpozději 4 dny od obdržení vaší žádosti mailem. Rušíte-li rezervaci, je nutné zaplatit ještě příplatek za zrušení rezervace.

Okopírujte si tento vzor a odešlete žádost mailem s vyplněnými vašimi údaji: 
Prodlužuji platnost poukazu na jméno Jana Nováková, číslo mobilu 777 555 444. Současně dnes posílám na konto 274 856 279 / 0300 příplatek …… Kč za prodloužení.

O prodloužení dárkového poukazu lze požádat jen písemně na mail ara-kakadu@email.cz, aby šel určit den a čas zažádání. Umožňujeme všem klientům, že mohou žádat z jakéhokoli důvodu, proto nám do žádosti důvody neuvádějte. Důvody nebudeme posuzovat. 

Po obdržení příplatku na konto si vyberete z volných termínů pro váš druh zážitku nový termín tak, aby se zážitek uskutečnil v době prodloužené platnosti vašeho poukazu. Není možné si vybírat ze dnů a hodin určených pro jiné druhy zážitků, např. s odůvodněním, že se vám termíny určené pro váš druh zážitku nehodí nebo nelíbí.  Před obdržením platby za prodloužení si nelze napsat o konkrétní termín zážitku ani do obdržení platby nelze jakýkoli termín podržet, protože všechny volné termíny zážitků musí být na výběr pro klienty, kteří už dárkový poukaz s delší platností mají a došla už od nich platba na konto. Můžeme vám jen poslat tabulku volných termínů, ale nemůžeme vám slíbit, že v době obdržení vaší platby za prodloužení platnosti poukazu budou všechny termíny ještě volné, protože si průběžně klienti píší o rezervace a volný termín jim vždy musíme dát.

Zrušení rezervace a prodloužení platnosti poukazu se řídí podmínkami, které jsou zde uvedeny v den, kdy písemně mailem požádáte.

Na dárkovém poukazu není uvedeno jméno, aby ho objednavatel nebo obdarovaný mohli kdykoli dát komukoli jinému, když někdo onemocní nebo má úraz nebo je po operaci nebo je hospitalizován nebo potřebuje vzít službu za kolegu nebo má jakýkoli jiný důvod.

10) Zážitek bez náhrady propadne
-nezrušíte-li ho písemně dle návodu výše a na rezervaci nepřijedete. Nelze žádat telefonicky, sms, přes fb.
-neobdržíme-li na konto výše uvedený příplatek do 4 kalendářních dnů od odeslání vaší žádosti mailem (nelze již žádat znovu)
-v den skončení platnosti vašeho dárkového poukazu.

Zážitek je nutné uskutečnit v době platnosti vašeho dárkového poukazu. Objednavatel zážitku (nebo pokud jste zážitek darovali tak jen obdarovaný) zodpovídají za to, že si pohlídají konec platnosti dárkového poukazu sami. Vzhledem k tomu, že většina klientů má dárkový poukaz jako dárek pro své blízké, nerozesíláme žádné upomínky, že za několik dní dárkový poukaz propadne. Po skončení platnosti poukazu je poukaz neplatný. S neplatným poukazem nelze zážitek uskutečnit ani již nelze dárkový poukaz prodloužit. Žádné výjimky nepovolujeme. Tím ani jakékoli důvody nebudeme posuzovat.

Zakoupené dárkové poukazy nelze vracet. Žádnou část peněz za ně, ani za chybějící osoby, nevracíme. Umožňujeme, že mohou v době platnosti dárkového poukazu přijít na zážitek místo vás jiné osoby, kterým zážitek můžete věnovat nebo prodat. Neumožňujeme žádné jiné výjimky z jakýchkoli důvodů. Přijede-li na zážitek nachlazená osoba, neumožníme jí zážitku se zúčastnit, protože je to pro papoušky nebezpečné, a peníze se nevrací.

Na zážitky s platností dárkového poukazu do roku 2020 si musíte udělat rezervaci (s termínem pro váš druh zážitku) nejpozději do 15.1.2020
U poukazů, jimž končí platnost v roce 2019, musí být rezervace nejpozději 30 dní před koncem platnosti dárkového poukazu.
U zážitků v Last Minute musí být rezervace nejpozději 15 dní před koncem platnosti poukazu.
Předcházíme tak situaci, že by si někdo chtěl udělat rezervaci např. 14 dní před koncem platnosti poukazu a všechny následující dny by byly již obsazené a ve dnech předtím by bylo naopak více volných termínů, které nikdo nevyužil. Zapomene-li někdo udělat si rezervaci ve výše stanovených termínech, máme-li ještě volné termíny pro jeho druh zážitku, můžeme při slušném jednání klienta přijmout rezervaci i v posledních dnech platnosti dárkového poukazu, ale na rezervaci již není nárok. Nikdy nepřijmeme rezervaci po skončení platnosti dárkového poukazu, nepište nám maily typu, chci se poradit .., nevím si rady…, mám velkou prosbu…, mám velký problém .. nebo neměl jsem čas…. zapomněl jsem….

11) Slevové akce nebo slevové bonusy
Při zážitcích zakoupených od 10.10.2019 do 31.12.2019 je podmínkou pro získání slevového bonusu dodržet 5 denní splatnost faktury. Odměnou za dodržení splatnosti faktury vám bude získání zdarma času navíc k vašemu zážitku, o který váš zážitek prodloužíme a papoušků si více užijete. Za dodržení splatnosti faktury můžete získat odměnu 15 minut zdarma navíc u zážitků Basic, Basic Weekend, Classic, Classic Weekned, Super a Super Weekend nebo odměnu 30 minut zdarma navíc u zážitků Classic Last Minute, Exclusive, Exclusive Last Minute a All Exclusive.

Sleva nebo slevový bonus nebudou poskytnuty, pokud nebude dodržena 5 denní splatnost faktury.  Abyste na platbu nezapomněli, doporučujeme vám odeslat platbu hned v den obdržení faktury. Nejpozději v den splatnosti, který je uveden ve faktuře, musí být platba již na našem kontě. O víkend se splatnost neprodlužuje.

Slevový bonus času navíc lze získat jen na první fakturu. Nelze si přes objednávkový formulář objednat konkrétní zážitek a po obdržení faktury pak napsat, že chcete jiný, že chcete předělat fakturu na jiný zážitek. V případě, že by došlo ke stornu faktury, není nárok jak na zážitek s časovým bonusem, tak na jakýkoli další zážitek v dalších 24 měsících, nemůžete už mít ani zážitek bez časového bonusu. Vystavování faktur je časově náročné, bylo by to na úkor péče o papoušky a na úkor času na prolet papoušků. 

Pokud klient naopak první fakturu již zaplatil a dodržel 5 denní splatnost faktury, může získat slevový bonus času navíc i u 2. faktury, např. když si chce koupit další zážitek. Při přestupu na jiný zážitek nelze získat odměnu časového bonusu navíc (to lze jen nyní v akci u přestupu na zážitek Classic Relax).

Při zážitcích zakoupených od 1.7.2019 do 9.10.2019 je podmínkou pro získání slevy dodržet 5 denní splatnost faktury. Pokud jste nedodržením splatnosti faktury nesplnili podmínky pro získání slevy, tak vzhledem k tomu, že jste za fakturu zaplatili o slevu méně, tak váš zážitek bude o nezískanou slevu zkrácen: 50 minutový na 35 minut, 2 hodinový na 1,5 hod, 4 hodinový na 3 hod 15 minut.

Dodržíte-li 5 denní splatnost faktury, můžete získat množstevní slevu 300 Kč za nákup 2 stejných zážitků a slevu 700 Kč za nákup 3 stejných zážitků objednaných současně v jedné objednávce.

12) Upozornění 
U objednávkového formuláře je jasně napsané: ,,Závazný objednávkový formulář. Formulář vyplňte, pokud si skutečně chcete zážitek objednat.“ V poslední době se nám vyskytlo více případů, že si i přes toto upozornění lidi zážitek přes objednávkový formulář objednali, vystavili jsme jim fakturu a pak nám řekli, že zážitek nezaplatí, že si ho objednají jindy. Berte, prosím, ohled na papoušky. Napsání jedné faktury a zanesení údajů do evidence zabere 20 až 30 minut. Čas věnovaný zbytečné faktuře jsme mohli věnovat proletu papoušků nebo úklidu klecí. A když to takto zcela bezohledně udělalo více lidí, bylo to velmi na úkor papoušků. Z tohoto důvodu jsme udělali opatření, že když si klient objedná zážitek a pak fakturu nezaplatí, další objednávku zážitku s papoušky pro něj nebo pro jeho rodinu v následujících 24 měsících odmítneme. Po nezaplacené faktuře mu rozhodně nebudeme vystavovat další fakturu. Nemáme zájem o klienty, kteří byli na úkor papoušků. To raději budeme mít o to méně zážitků. Další objednávku nám rozhodně neposílejte ani ji nepište jakoby na někoho jiného, často se to pozná. Pro papoušky je při zážitku důležitá pohoda a příjemná atmosféra. Evidencí neplatičů a evidencí storen předcházíme jak lehkovážným nezodpovědným objednávkám, tak vtipálkům. 

Na jakékoli maily obsahující sprostá slova, urážlivé nebo napadající výrazy vůbec neodpovídáme.