OBCHODNÍ PODMÍNKY

1) Možnost osob navíc
Počet osob, které jste si již zaplatili, máte uvedený ve faktuře. Termín zážitku s papoušky je jen pro vás a tím máte možnost si s sebou vzít navíc další osoby, kterým byste chtěli udělat zážitkem radost, aniž byste nám je hlásili dopředu. Za každou osobu navíc doplatíte v hotovosti při příchodu na zážitek cenu dle aktuálního ceníku v den zážitku. 

aktuální ceník
400 Kč za každou osobu navíc  – Basic (v ceně je i možnost focení a filmování s kakadu na ruce)
500 Kč za každou osobu navíc – Classic, Super, Relax (v ceně je i možnost focení a filmování s kakadu na ruce)
800 Kč za každou osobu navíc – Exclusive, All Exclusive, (délka zážitků je dvojnásobná, v ceně je i možnost focení a filmování s ary a kakadu na ruce)

2) Zážitků se z důvodu bezpečnosti nemohou účastnit
-jakákoli zvířata
-osoby s opary, s virósou, s chřipkou, s angínou, s rýmou, s kašlem, se střevními potížemi
-osoby, které ještě pobírají antibiotika
-astmatici a osoby s alergií projevující se smrkáním, kašláním, kýcháním
-osoby se sníženou pohyblivostí, mentálně postižené, slepé, hluchoněmé, autistické, na vozíčku (na žádost předem občas povolíme výjimku)
-osoby pod vlivem alkoholu, drog nebo které mají vši
-děti do 3 let (v domě a na zahradě není prostor, kde by mohly počkat) – u Basicu na žádost předem občas povolíme výjimku od 2 let
-děti mladší než věk uvedený u konkrétního zážitku (lze požádat o výjimku, pokud byly dítěti již 3 roky)
-osoby, které zážitek jakkoli narušují ( např. provokativně se snaží učit papoušky sprostá nebo nevhodná slova nebo bezohledně mluví v přítomnosti papoušků sprostě, zcela ignorují, že k nám chodí třídy škol a školek a papoušek by stejným slovem mohl pak pojmenovat nějaké dítě nebo starou paní v domově důchodců)
-děti mladší 17-ti let bez doprovodu plnoleté osoby
Při porušení zde stanovených podmínek se peníze za odchod výše uvedených osob nevrací a program se o zpoždění tím vzniklé neprodlužuje.

Papouškům vadí parfémy a různé výrazné vůně (ara hyacintový Oskar po nadýchání zvrací).
V proletové místnosti nesmí být deštníky, vozíčky, berle a kočárky, protože papoušci se jich bojí.

Papoušky nelze dávat na ruce s exémy, lupenkou, boláky, otevřenými ránami, škrábanci, plísněmi, bradavicemi, ani nelze papoušky hladit. V proletové místnosti a ve voliéře lze chodit jen v našich pantoflích, z hygienických důvodů nelze být na boso bez ponožek.

3) Příchod na akci + zdarma parkování v uzamčené zahradě před domem
Vcházíte nebo vjíždíte 5 minut před začátkem vaší rezervace. Nezvoňte, prosím, dříve. Narušovalo by to zážitek s papoušky, který právě probíhá nebo nezbytnou péči o papoušky před vaším zážitkem (jídlo, výměna vody, prolet). V domě je jen proletová místnost, kde probíhá zážitek klientů před vámi, v domě není čekárna.

Na větším parkovišti máte možnost si pro každý zážitek zdarma zaparkovat 1 až 2 osobní auta s 5 místy v uzamčené zahradě přímo u domu (může být kombik). Nemůže být auto velikosti dodávky pro 8 lidí nebo větší. V autě nesmí zůstat osoby ani zvířata.

Posledních 15 minut každého zážitku je určeno na oblékání, obouvání, odchod klientů, přeparkování jejich auta a vystřídání s dalším autem klientů. O zpoždění jednotlivých účastníků se zážitek neprodlužuje.

4) Termíny zážitků 
(termíny v jednotlivých měsících průběžně upravujeme, aby nedošlo k přetížení papoušků)

Ve značné výhodě jsou ti, kteří mohou přijet už v roce 2019 v listopadu nebo v první půlce prosince nebo v roce 2020 od pondělí do čtvrtku, protože papoušci o lidi jeví mnohem větší zájem než o víkendu, ve kterém máme zážitky většinou plně obsazeny. 

Basic: Po, Út, St, Čt, Pá, So, Ne  jen v 8.30 a v 9.15 hod ráno, není ve svátek, na Štědrý den, na Silvestra a na Nový rok (levnější Basic zakoupený do 6.11.2019 není v Pá, So, Ne, tam mohl být jen dražší Basic Weekend)

Classic: Po, Út, St, Čt, Pá, So, Ne od 8.30, od 16, od 17.30, od 19 hod, není ve svátek, na Štědrý den, na Silvestra a a na Nový rok (levnější Classic zakoupený do 6.11.2019  není v Pá, So, Ne, tam mohl být jen dražší Classsic Weekend)
Classic Last Minute: doobsazuje volné termíny v Po, Út, St, Čt, Pá, So, Ne od 8.30, od 10, od 14.30, od 16, od 17.30 a od 19 hod, není ve svátek, na Štědrý den, na Silvestra a na Nový rok

Relax: Po, Út, St, Čt, Pá, So, Ne, svátky, Štědrý den, Silvestr, Nový rok – od 8.30, od 10, od 11.30, od 14.30, od 16, od 17.30 a od 19 hod od října do května. Od června do srpna není v 8.30 a ve 14.30 hod.

Exclusive: Po, Út, St, Čt, Pá, So, Ne, svátky, Štědrý den, Silvestr, Nový rok od 10 hod, je-li v ten den již obsazeno od 10 hod, lze mít od října do května od 16.00 hod, je-li v ten den již obsazeno od 11.30 do 13.00 hod, lze mít od října do května od 8.30 do 11.30 hod 
Exclusive Last Minute: doobsazuje volné termíny v Po, Út, St, Čt, Pá, So, Ne od 8.30 ráno, od 10, od 14.30, od 16 a od 17.30 hod, není ve svátek, na Štědrý den, na Silvestra a a na Nový rok

All Exclusive: Po, Út, St, Čt, Pá, So, Ne, svátky, Štědrý den, Silvestr, Nový rok  od 10 hod, od 14.30, od 16 a od 17.30 hod(od října do května), od 10, od 16, od 17.30 hod (od června do srpna)
All Exclusive Last Minute: doobsazuje volné termíny Po, Út, St, Čt, Pá, So, Ne, svátky, Štědrý den, Silvestr, Nový rok od 10 hod, od 14.30, od 16 a od 17.30 hod

Upozornění: Dny a hodiny, kdy se uskuteční váš zážitek nebo zážitek obdarovaného, si volíte vy sami výběrem druhu zážitku v objednávkovém formuláři. V ceníku u objednávkového formuláře je u každého zážitku napsané, ve které dny a hodiny probíhá. Ve faktuře za zážitek vás odkazujeme na tyto obchodní podmínky, kde je opět vypsané, v jaké dny a hodiny jednotlivé zážitky probíhají. Máte-li to k nám více kilometrů, sami si v objednávkovém formuláři objednejte jen druh zážitku, který má časy, kdy vy nebo obdarovaný můžete. Jste-li pracovně vytížení a můžete např. jen o víkendu, neobjednávejte si zážitek, který je jen ve všední dny nebo v hodinách, kdy nemůžete. Máte-li malé děti, opět si zvolte druh zážitku, který je ve dnech a časech, které vám vyhovují. Nelze si vybrat zážitek, jehož termín vám dny a časy nevyhovuje a pak nám psát a chtít po nás jiný den nebo jinou hodinu s odůvodněním např.: mám to k vám daleko, nestačil bych se vrátit ….. nebo…. máme malé děti, v ty hodiny už nemůžeme ……nebo.. ..ve všední dny nemohu, jsem v práci a děti ve škole, přijedeme o víkendu….. nebo….. objednal jsem si Basic, který je jen v 8.30 a v 9.15 hod ráno, to je na nás brzy, chci termín ve 14 hod …… Těmto žádostem nebude vyhověno, protože dny a čas si vybral sám klient objednáním zážitku.

V letních teplých měsících v červnu, v červenci a v srpnu je méně zážitků, aby se papoušci nepřetížili.

Pokud jste k nám přijeli na zážitek znovu a nejsou mezi vámi nové osoby, lze papouščí show ve všech zážitcích vynechat a mít po celý čas zážitku jen kontaktní části.

5) Focení a filmování s papoušky
Při papouščí show se nefotí a nefilmuje. Jinak si můžete u všech zážitků sami fotit a filmovat jak papoušky kolem vás, tak když k někomu z vás papoušek sám přilétne.

Zážitek Basic má v ceně, že se všichni můžete nafotit s kakadu na ruce. Na místě si můžete přikoupit focení s žaky.

Zážitek Classic a Relax má v ceně, že se všichni můžete nafotit a nafilmovat s kakadu na ruce. Na místě si můžete přikoupit focení s ary a žaky.

Zážitek Exclusive má v ceně, že se všichni můžete nafotit a nafilmovat s ary a kakadu na ruce. Na místě si můžete přikoupit focení s žaky.

Zážitek All Exclusive má v ceně, že se všichni můžete nafotit a nafilmovat s ary, kakadu a žaky na ruce. 

Nyní je cena pro 1 osobu: 100 Kč dva žaci, 200 Kč ara ararauna Erik + ara zelenokřídlý Arny, 200 Kč ara hyacintový Oskar + ara kaninda Rio. Arové jsou žárliví, proto fotí po dvojici, protože jinak by většina lidí chtěla jen Oskara a přetížil by se. Nelze na místě přiobjednat delší focení a filmování s ary, které mají již v ceně zážitky All Exclusive a  Exclusive.

Na procházky a na focení s papoušky na zahradě potřebuje mít každý pevné poutko na kalhotech nebo na sukni, abychom do něj mohli dát karabinu od kšírek, které mají papoušci na sobě.

Focení s papoušky, přilétávání papoušků k vám a pobyt ve voliéře umožníme jen s vhodným oblečením. Nejlepší je bavlněné tričko s dlouhým rukávem nebo bavlněná mikina. Ve svetru nelze fotit ani být ve voliéře, je pro papoušky nebezpečný.
Nevhodné je oblečení červené, oranžové, žluté barvy nebo výrazné vzory, výrazné obrázky či třpytky, které papouškům způsobují stres a odlétávají. K černé barvě v horní polovině těla mají nedůvěru.

Vše si filmujete a fotíte svými fotoaparáty a mobily bez blesku vy sami. Předem si vše nastavte. Papoušci nebudou znovu fotit nepovedené záběry. Pouze 4 hodinový zážitek All Exclusive zakoupený max do 1.10.2019 má již v ceně, že klienty po celou dobu fotíme a filmujeme i my a že jim pak fotky a videa pošleme mailem přes uschovna.cz. U všech ostatních zážitků rozhodně není v ceně zážitku, že bychom my zajišťovali focení klientů s papoušky nebo tisk jejich fotografií nebo natáčení jejich videí s papoušky nebo že bychom lidem po zážitku jejich fotky a videa dohledávali a rozesílali mailem nebo přes úschovnu, např. když se jim nepovedou nebo se jim smažou nebo si doma uvědomí, že si vše měli u nás fotit a filmovat více, že my asi máme z jejich zážitku lepší záběry. My si zážitky fotíme a filmujeme především dokumentárně, jak probíhají, že papoušci nejsou přetěžováni nebo unaveni a jen máloco z toho se nám podaří dát na facebook nebo na youtube. Při péči o papoušky víc nestihneme.

Papoušky láká půjčit si, na co dosáhnou, např. knoflíčky, náušnice, klipsy, sponky, čelenky, gumičky, korále, řetízky, přívěšky, náramky, prstýnky, hodinky, brýle. Prosím, před zážitkem s papoušky si tyto věci schovejte. Nehradíme škodu za jejich poškození, půjčí-li si je nebo poškodí-li je papoušek. Moc prosíme, berte ohled na papouška, mohl by si např. spolknutím náušnice nebo řetízku vážně ublížit a mohl by i umřít.

Neberte si na sebe drahé nebo nové oblečení. Zvolte, prosím, starší obyčejné oblečení, nehradíme poškození.
Nezodpovídáme za oblečení, peníze a věci, které si účastníci odloží v domě nebo na zahradě. 

6) Jídlo pro papoušky
Chcete-li papouškům přinést něco dobrého, nejvíce milují lískové ořechy bez skořápky a kešu ořechy. Hroznové víno zelené barvy, červený meloun bez pecek, brokolici, jablka, granátová jablka, mrkev, banány, pomeranče, mandarinky, nepálivé papriky, okurku hadovku, rajčata, lusky hrášku, porek. Dle hygienických předpisů mají být ořechy v originál nenačnutém balení a zelenina a ovoce musí být čerstvé a nesmí být nakrájené, ani oloupané. Nenoste, prosím, staré ořechy, avokádo, buráky, černé slunečnice, granule, piškoty, pamlsky.

jídlo Adama 2 SONY DSC

Počet papoušků na zážitcích a akcích se u nás stále mění. Papouškům, kteří projeví zájem o partnera, se snažíme najít partnera a umožnit jim hnízdit u chovatelů, mít mladé. A opět si vezmeme další miminka papoušků, která dokrmíme a ochočíme. Účinkující papoušky, nabídku a průběh zážitků průběžně pozměňujeme, aby nedošlo k přetížení papoušků.

7) Příplatky za zrušení rezervace s možností nového termínu zážitku v době platnosti poukazu (postup níže)
-příplatek je stejný pro všechny druhy zážitků v délce od 30 minut do 12 hodin
– příplatek musíme obdržet do 5 dní od požádání o zrušení rezervace (o víkend se lhůta neprodlužuje)
ZDARMA  max 24 od našeho odeslání potvrzení 1. závazné rezervace (nelze u zážitků na dnes a zítra), u 2. závazné rezervace už nelze zdarma měnit
ZDARMA – nejméně 1 měsíc předem mohou zrušit svoji 1. rezervaci všechny druhy zážitků (zdarma lze změnit jen 1x)
390 Kč – nejméně 10 dní předem
590 Kč – nejméně 3 dny předem
790 Kč – nejméně 12 hod před začátkem rezervace 
990 Kč – nejméně 4 hod před začátkem rezervace
ZDARMA – nejméně 1 hod před začátkem rezervace mohou ZDARMA zrušit svoji 1. rezervaci JEN zážitky All Exclusive a All Exclusive Last Minute 
méně než 4 hod – ostatní zážitky propadnou nebo nám můžete mailem nahlásit jiné osoby, které na rezervaci v ten den přijedou

Okopírujte si tento vzor a odešlete žádost mailem s vyplněnými vašimi údaji:
Ruším rezervaci na neděli 10.9. od 10 do 12 hod na jméno Jana Nováková, číslo mobilu 777 555 444. Současně dnes posílám na konto  272453767 / 0300  příplatek ……….. Kč za zrušení rezervace.

O zrušení rezervace a možnost náhradního termínu lze požádat jen s textem výše uvedeného vzoru a to písemně na mail ara-kakadu@email.cz, aby šel určit den a čas zažádání. Umožňujeme všem klientům, že mohou žádat z jakéhokoli důvodu, proto nám do žádosti důvody neuvádějte. Důvody nebudeme posuzovat. Okamžikem, kdy vám na žádost odpovíme, že jsme ji od vás obdrželi, vrátíme váš termín zpět do nabídky pro ostatní klienty, tím tento termín už nebude vaší rezervací.
Po obdržení příplatku na konto si vyberete z volných termínů nový termín tak, aby se zážitek uskutečnil v době platnosti vašeho poukazu. Před obdržením platby si nelze napsat o konkrétní termín zážitku ani do obdržení platby nelze jakýkoli termín podržet. Můžeme vám jen poslat tabulku volných termínů, ale nemůžeme vám slíbit, že v době obdržení vaší platby za změnu závazné rezervace zážitku budou všechny termíny ještě volné, protože si průběžně klienti píší o rezervace a volný termín jim vždy musíme dát.

Při změně, u které je napsané ZDARMA, si můžete vybrat z volných termínů hned.

Na dárkovém poukazu není uvedeno jméno, aby ho objednavatel nebo obdarovaný mohli kdykoli dát komukoli jinému, když někdo onemocní nebo má úraz nebo je po operaci nebo je hospitalizován nebo potřebuje vzít službu za kolegu nebo má jakýkoli jiný důvod.

Přijede-li na zážitek nachlazená osoba, neumožníme jí zážitku se zúčastnit, protože je to pro papoušky nebezpečné, a peníze se nevrací.

Upozornění: O změnu rezervace nelze žádat telefonicky, ani sms, ani na fb, ani mailem s dotazem neobsahujícím text dle výše uvedeného vzoru. Při změně rezervace je třeba počítat s tím, že termín, který jste si vy už zarezervovali, bývá o dost lepší, protože po vás si vybíralo termíny ještě více klientů, tím nejlepší dny a hodiny mohou být již obsazeny a váš další termín si již budete vybírat jen ze zbývajících termínů. Nelze si vybírat volné termíny v jiných měsících, kdy už váš dárkový poukaz není platný. Zaplacením příplatku za změnu rezervace se rozhodně neprodlužuje původní platnost vašeho dárkového poukazu. 

Zrušení rezervace se řídí podmínkami, které jsou zde uvedeny v den, kdy písemně mailem požádáte.

8) Přestup z vašeho zážitku na jiný zážitek 
690 Kč – přestup ze zážitku Classic na zážitek Relax pro 2 osoby (za další osoby, které jste již zaplatili na 1. fakturu, je doplatek 100 Kč za osobu)
1790 Kč – přestup ze zážitku Exclusive na zážitek All Exclusive pro 2 osoby (za další osoby, které jste již zaplatili na 1. fakturu, není nic navíc)
1940 Kč – přestup z krátkého zážitku Basic na delší zážitek Relax pro 2 osoby (za další osoby, které jste již zaplatili na 1. fakturu, je doplatek 200 Kč za osobu)
2990 Kč – přestup ze zážitku Classic (nebo Relax) na delší zážitek Exclusive pro 2 osoby (za další osoby, které jste již zaplatili na 1. fakturu, je doplatek 300 Kč za osobu)

Okopírujte si tento vzor a odešlete žádost mailem s vyplněnými vašimi údaji: 

U zážitku …………………. na jméno Jana Nováková, číslo mobilu 777 555 444 žádám o přestup na zážitek ………….. Současně dnes posílám na konto 272453767 / 0300 příplatek .……….. za přestup.

-Přestupem se rozhodně nezmění platnost vašeho současného dárkového poukazu, jeho platnost zůstane stejná. Další dárkový poukaz nevystavujeme. 

Přestoupíte-li na zážitek v Last Minute, který má kratší platnost než váš původní poukaz, platnost poukazu je podle Last Minute, která je u něj v ceníku v den požádání o přestup.

Neobdržíme-li platbu do 5 dní od vašeho požádání o přestup, nebude přestup umožněn a nelze již žádat znovu.
zážitek Relax je na 60 minut + 30 minut zdarma bonus = 90 minut
zážitek All Exclusive a zážitek Exlcusive jsou na 120 minut a 60 minut zdarma bonus = 180 minut
Podmínkou získání časového bonusu navíc u obou zážitků je, že vaši platbu za přestup obdržíme na konto do 5 kalendářních dní od vašeho požádání o přestup a že na vaše jméno nebo u členů vaší rodiny nedošlo v posledních letech ke stornování faktury.

-O termín rezervace lze požádat až po obdržení doplatku za přestup na naše konto. Před obdržením platby si nelze napsat o konkrétní termín zážitku ani do obdržení platby nelze jakýkoli termín podržet, protože všechny volné termíny zážitků musí být na výběr pro klienty, kteří už dárkový poukaz na tento typ zážitku mají a došla už od nich platba na konto. Můžeme vám jen poslat tabulku volných termínů k nahlédnutí. 

Přestup z vašeho zážitku na jiný zážitek se řídí podmínkami, které jsou zde uvedeny v den, kdy písemně mailem požádáte.

-Upozornění: Přestoupit nelze zdarma. Rozhodně neuznáváme důvody např.: nevšiml jsem si v ceníku (a totéž je v obchodních podmínkách), že zážitek Basic je jen v 8.30 a v 9.15 hodin ráno, nechci brzy vstávat, chci přijít v 17 hod, jindy nemůžu….

9) Příplatky za prodloužení platnosti dárkového poukazu
-příplatek je stejný pro všechny druhy zážitků v délce od 30 minut po 12 hodin (Last Minute lze prodloužit jen o 1 měsíc, zážitek Basic se prodloužit nevyplatí)
790 Kč o 1 měsíc,   1290 Kč o 2 měsíce
Podmínkou je, že obdržíme v mailu vaši žádost nejpozději v poslední den platnosti vašeho poukazu do 20.00 hod a že příplatek obdržíme na konto nejpozději 5 dnů od obdržení vaší žádosti mailem. O víkend se splatnost neprodlužuje. Rušíte-li rezervaci, je nutné zaplatit ještě příplatek za zrušení rezervace.

Okopírujte si tento vzor a odešlete žádost mailem s vyplněnými vašimi údaji: 
Prodlužuji platnost poukazu na jméno Jana Nováková, číslo mobilu 777 555 444. Současně dnes posílám na konto 272453767 / 0300 příplatek …… Kč za prodloužení.

O prodloužení dárkového poukazu lze požádat jen písemně dle vzoru na mail ara-kakadu@email.cz, aby šel určit den a čas zažádání. Umožňujeme všem klientům, že mohou žádat z jakéhokoli důvodu, proto nám do žádosti důvody neuvádějte. Důvody nebudeme posuzovat. 

Po obdržení příplatku na konto si vyberete z volných termínů pro váš druh zážitku nový termín tak, aby se zážitek uskutečnil v době prodloužené platnosti vašeho poukazu. Není možné si vybírat ze dnů a hodin určených pro jiné druhy zážitků, např. s odůvodněním, že se vám termíny určené pro váš druh zážitku nehodí nebo nelíbí.  Před obdržením platby za prodloužení si nelze napsat o konkrétní termín zážitku ani do obdržení platby nelze jakýkoli termín podržet, protože všechny volné termíny zážitků musí být na výběr pro klienty, kteří už dárkový poukaz s delší platností mají a došla už od nich platba na konto. Můžeme vám jen poslat tabulku volných termínů, ale nemůžeme vám slíbit, že v době obdržení vaší platby za prodloužení platnosti poukazu budou všechny termíny ještě volné, protože si průběžně klienti píší o rezervace a volný termín jim vždy musíme dát.

Prodloužení platnosti poukazu se řídí podmínkami, které jsou zde uvedeny v den, kdy písemně mailem požádáte.

Na dárkovém poukazu není uvedeno jméno, aby ho objednavatel nebo obdarovaný mohli kdykoli dát komukoli jinému, když někdo onemocní nebo má úraz nebo je po operaci nebo je hospitalizován nebo potřebuje vzít službu za kolegu nebo má jakýkoli jiný důvod.

10) Zážitek bez náhrady propadne
-nezrušíte-li ho písemně dle návodu výše a na rezervaci nepřijedete. Nelze žádat telefonicky, sms, přes fb.
-neobdržíme-li na konto výše uvedený příplatek do 5 kalendářních dnů od odeslání vaší žádosti mailem (nelze již žádat znovu)
-v den skončení platnosti vašeho dárkového poukazu.

Zážitek je nutné uskutečnit v době platnosti vašeho dárkového poukazu. Objednavatel zážitku (nebo pokud jste zážitek darovali tak jen obdarovaný) zodpovídají za to, že si pohlídají konec platnosti dárkového poukazu sami. Vzhledem k tomu, že většina klientů má dárkový poukaz jako dárek pro své blízké, nerozesíláme žádné upomínky, že za několik dní dárkový poukaz propadne. Po skončení platnosti poukazu je poukaz neplatný. S neplatným poukazem nelze zážitek uskutečnit ani již nelze dárkový poukaz prodloužit. Žádné výjimky nepovolujeme. Tím ani jakékoli důvody nebudeme posuzovat.

Zakoupené dárkové poukazy nelze vracet. Žádnou část peněz za ně, ani za chybějící osoby, nevracíme. Umožňujeme, že mohou v době platnosti dárkového poukazu přijít na zážitek místo vás jiné osoby, kterým zážitek můžete věnovat nebo prodat. Neumožňujeme žádné jiné výjimky z jakýchkoli důvodů. Přijede-li na zážitek nachlazená osoba, neumožníme jí zážitku se zúčastnit, protože je to pro papoušky nebezpečné, a peníze se nevrací.

Na zážitky s platností dárkového poukazu do roku 2020 si musíte udělat rezervaci (s termínem pro váš druh zážitku) nejpozději do 15.1.2020
U poukazů, jimž končí platnost v roce 2019, musí být rezervace nejpozději 30 dní před koncem platnosti dárkového poukazu.
Na Last Minute s platností dárkového poukazu do 15.1.2020  musí být rezervace nejpozději 15 dní před koncem platnosti dárkového poukazu do 31.12.2019.
Předcházíme tak situaci, že by si někdo chtěl udělat rezervaci např. 14 dní před koncem platnosti poukazu a všechny následující dny by byly již obsazené a ve dnech předtím by bylo naopak více volných termínů, které nikdo nevyužil. Zapomene-li si někdo udělat rezervaci ve výše stanovených termínech, na rezervaci už nemá nárok.  Máme-li ještě volné termíny pro jeho druh zážitku, můžeme při slušném jednání klienta přijmout rezervaci i ve zbývajících dnech platnosti jeho dárkového poukazu, avšak už jen v pondělí, v úterý, ve středu a ve čtvrtek v hodinách, kdy jeho zážitek probíhá. Pouze zážitek All Exclusive a zážitek Last Minute All Exclusive si může vybírat z volných termínů ve zbývajících dnech platnosti jejich dárkového poukazu také v pátek, v sobotu a v neděli, kdy jsou papoušci zážitky nejvíce vytíženi.  Nikdy nepřijmeme rezervaci po skončení platnosti dárkového poukazu, nepište nám maily typu, chci se poradit .., nevím si rady…, mám velkou prosbu…, mám velký problém .. nebo neměl jsem čas…. zapomněl jsem….

11) Slevové bonusy
Podmínkou pro získání slevového bonusu je dodržet 5 denní splatnost faktury. Odměnou za dodržení splatnosti faktury vám bude získání zdarma času navíc k vašemu zážitku, o který váš zážitek prodloužíme a papoušků si více užijete. Každý má ve své faktuře uvedené, kolik minut trvá jeho zážitek a o kolik minut navíc si ho může bonusem prodloužit s podmínkou, že není na seznamu neplatičů. 

Bude-li zjištěno, že u objednavatele zážitku nebo jeho rodiny dříve došlo ke stornování faktury za zážitek s papoušky, bonus času zážitku zdarma navíc nebude poskytnut. Zážitek Basic bude celkem na 30 minut, zážitek Classic a Relax na 60 minut, zážitek Exclusive a All Exclusive na 120 minut, z toho posledních 15 minut každého zážitku je určeno na oblékání a obouvání klientů, na přeparkování auta.

Abyste na platbu nezapomněli, doporučujeme vám odeslat platbu hned v den obdržení faktury. Nejpozději v den splatnosti, který je uveden ve faktuře, musí být platba již na našem kontě. O víkend se splatnost neprodlužuje.

Slevový bonus času navíc lze získat jen na 1. fakturu. Nelze si přes objednávkový formulář objednat konkrétní zážitek a po obdržení faktury pak napsat nebo říci, že chcete fakturu stornovat, že si objednáte zážitek později nebo že si za čas objednáte jiný zážitek. Pouze v případě, že už jste 1. fakturu zaplatili a dodrželi její 5 denní splatnost, máte možnost si objednat další zážitek a při dodržení 5 denní splatnosti získat časový bonus i na 2. a další fakturu. 

12) Upozornění 
U objednávkového formuláře je jasně napsané: ,,Závazný objednávkový formulář. Formulář vyplňte, pokud si skutečně chcete zážitek objednat.“ V poslední době se nám vyskytlo více případů, že si i přes toto upozornění lidi zážitek přes objednávkový formulář objednali, vystavili jsme jim fakturu a pak nám řekli, že zážitek nezaplatí, že si ho objednají jindy. Berte, prosím, ohled na papoušky. Napsání jedné faktury a zanesení údajů do evidence zabere 20 až 30 minut. Čas věnovaný zbytečné faktuře jsme mohli věnovat proletu papoušků nebo úklidu klecí. A když to takto zcela bezohledně udělalo více lidí, bylo to velmi na úkor papoušků. Z tohoto důvodu jsme udělali opatření, že když si klient objedná zážitek a pak fakturu nezaplatí, další objednávku zážitku s papoušky pro něj nebo pro jeho rodinu v následujících 24 měsících většinou odmítneme. Nemáme zájem o klienty, kteří byli na úkor papoušků. Evidencí neplatičů a evidencí storen předcházíme jak lehkovážným nezodpovědným objednávkám, tak vtipálkům. 

Na jakékoli maily obsahující sprostá slova, urážlivé nebo napadající výrazy vůbec neodpovídáme.